Ад в Суми след ракетен удар, 65 са ранените
14 деца са пострадали, а от руска страна твърдят, че е поразена военна цел
65 души са ранени при руско ракетно нападение срещу украинския град Суми. Сред тях има 14 деца, съобщиха "Франс прес", БТА и Нова телевизия, позовавайки се на местната прокуратура.
Руските сили "са извършили ракетно нападение в гъстонаселен жилищен район в Суми", уточняват от прокуратурата в социалната мрежа Facebook.
По-рано "Ройтерс" съобщи, че руското нападение е нанесло щети на промишлено съоръжение и болница в Суми, като ранени са най-малко 28 души, сред които 4 деца.
Тази информация бе разпространена в приложението Telegram от действащия кмет на Суми Артьом Кобзар. Той не посочи кое е повреденото промишлено съоръжение.
"Врагът нанесе ракетен удар в центъра на града. Щети има по няколко многоетажни сгради и по училище. Децата са били в укритие", заявява във видео в Telegram началникът на Сумската областна военна администрация Володимир Артюх.
Ройтерс отбелязва, че зад гърба му са се издигали стълбове черен дим и пламъци, като са се виждали и автомобили със строшени прозорци. Дим е излизал и от горните етажи на пететажен жилищен блок.
От руска страна обаче твърдят, че в Суми е поразена военна цел.
Действащият кмет на град Суми Артьом Кобзар съобщи в "Телеграм", че е бил атакуван промишлен обект, без да пояснява за кой обект става въпрос, съобщава бТВ.
Суми се намира на около 30 километра от границата с Русия. Градът е подлаган периодично на руски обстрел с ракети и дронове, припомня "Ройтерс".
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви
Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори
Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение
Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ
16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции
Дизелът падна до 1.59 евро за литър
Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура
България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien)
Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт

И между другото за Курск разбрахме за 100-те хиляди обкръжени украинци, но още нищо не пишете за белгородска област, да видим там колко десетки хиляди ще обкръжат. Какво пишат руските телеграм канали :)))