След гафа: Министър Пешев освободи изпълнителния директор на БСТ
Ето какво решиха от ММС
С акт на министъра на младежта и спорта Иван Пешев от поста изпълнителен директор на Държавно предприятие "Български спортен тотализатор" е освободен Георги Тарлеков. Той е освободен и като член на Управителния съвет.
Отстраняването на Тарлеков от длъжността се дължи на грешката в играта "Втори тото шанс" - 5 от 35 и компрометирания тираж от 23 март 2025.
Комисията, която отговаря за провеждането на тиража, се определя със заповед на изпълнителния директор на ДП БСТ, като в предишни години участници в нея са били представители както на ДП БСТ, така и на НАП. В последните години комисиите са били съставени само от представители на ДП БСТ, което не допуска обективност и прозрачност в процеса по теглене на тиражите.
По случая са сезирани компетентните институции, а екипи на Министерството на вътрешните работи вече правят проверка за извършено престъпление. По разпореждане на министъра на финансите Теменужка Петкова Националната агенция за приходите и Агенцията за държавна финансова инспекция ще направят проверка в Държавното предприятие "Български спортен тотализатор", съобразно своите компетенции.
От момента на провеждането на компрометирания тираж министър Пешев е в постоянна комуникация с премиера Росен Желязков и вицепремиера Атанас Зафиров.
Министър Пешев е изискал отчет от ДП БСТ за изясняване на обстоятелствата около провеждането на тиража, в следствие на който е започнала и вътрешна проверка с изискване на конкретни обяснения от всички служители, участвали в тиража. От сутринта работна група с представители на Министерството на младежта и спорта също проверява случая. По данни на дружеството операторът на машината от тираж 24 от 23 март 2025 г. е подал оставка тази сутрин.
Предприетите мерки са част от ангажимента на ММС за осигуряване на честна игра, да бъде защитен интересът на любителите на игрите на късмета, както и да бъде запазено доверието на гражданите в Българския спортен тотализатор.
Гафът на века: В Тото 5/35 се падна числото 41
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
