Министерството на туризма с голям форум в рамките на фестивала „Варненско лято“
Конференцията ще събере експерти и представители на туристическия, културния и фестивалния сектор, местната власт и бизнеса
Министерството на туризма подкрепя Международния театрален фестивал „Варненско лято“ и в тази връзка организира първата си национална конференция за културен и фестивален туризъм, която ще се проведе във Варна. Министърът на туризма Мирослав Боршош обсъди инициативата с актрисата Цветана Манева – артистичен директор на международния театрален фестивал.
Разговорът бе с акцент върху ролята на културните събития като фактор за развитието на туризма. Бяха засегнати въпроси, свързани с насърчаването на творческите индустрии и регионалните културни събития с голям туристически потенциал.
„В общия ритъм на културните и творчески индустрии, които произвеждат преживявания, фестивалите превземат пространства, обогатяват градското битие, градят имидж на дестинации и открояват истинската мощ на туризма. Културният и фестивалният туризъм имат значителен потенциал и се нуждаят от непрекъсната подкрепа в национален мащаб“, заяви министърът на туризма Мирослав Боршош.
Стратегическите цели на фестивалната индустрия – да ангажира широка и разнообразна публика – са в синхрон с приоритетите на Министерството на туризма за насърчаване на събития извън активния летен сезон. Подобни общи инициативи подкрепят усилията за утвърждаване на регионите и на България като целогодишна туристическа дестинация.
Конференцията ще събере експерти и представители на туристическия, културния и фестивалния сектор, местната власт и бизнеса. Сред основните теми ще бъдат: популяризиране на културата чрез фестивали, разработване на атрактивни туристически продукти и изграждане на стратегически партньорства.
Международният театрален фестивал „Варненско лято” е най-мащабното международно театрално събитие в България. Провежда се всяка година в началото на летния сезон във Варна в рамката на фестивалите на изкуствата „Варненско лято”. Неговата основна цел е да представи основните тенденции в българската и международна сценична практика и да създаде пространство за междукултурен диалог, обмен и пазар.
Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара
Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона
Дунав отстъпи и разкри останки от мамут край Ряхово
238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа
Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина
Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма
BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар
Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял
Откриха мъртъв 22-годишен с огнестрелна рана в Стара Загора
БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места
Жесток скандал! Щяха да ни хранят с 19 тона пилешко и 16 тона масло, абсолютно негодно за хора
