България става атрактивна дестинация за азербайджанските туристи
Министърът на туризма Мирослав Боршош заяви след среща с посланика д-р Хюсейн Хюсейнов заяви, че се работи за това
Министърът на туризма Мирослав Боршош проведе среща с извънредния и пълномощен посланик на Република Азербайджан в България, Н. Пр. д-р Хюсейн Хюсейнов. Двамата обсъдиха двустранното сътрудничество в сферата на туризма и възможностите за неговото разширяване.
„България и Азербайджан са дългогодишни партньори и свързаността между нашите две държави има стратегическо значение. Туризмът е един от секторите, в които виждаме неизползван потенциал, който може да бъде реализиран чрез общи инициативи и проекти. Работим за засилване на връзките между нашите туристически индустрии и за популяризиране на България като атрактивна дестинация за азербайджанските туристи“, заяви министър Боршош.
В рамките на срещата бяха обсъдени конкретни стъпки за насърчаване на туристическите потоци между двете страни. Сред тях е възможността за организиране на презентации на туристическите дестинации на България в Баку и на Азербайджан в София през 2025 г. Акцент беше поставен и върху значението на директната въздушна връзка между София и Баку за развитието на двустранния туризъм.
Н.Пр. д-р Хюсейн Хюсейнов подчерта ползите от задълбочаването на туристическите контакти между двете държави: „Азербайджан и България имат силен потенциал за развитие на туризма. Убедени сме, че съвместните инициативи и подкрепата за транспортната свързаност ще доведат до положителни резултати и ще улеснят пътуванията между нашите страни.“
Министерството на туризма ще продължи активната си работа по разширяването на сътрудничеството с Азербайджан, включително чрез участие в международни туристически форуми и инициативи в рамките на Световната организация по туризъм (UN Tourism).
200 евро на вечер, за да спите в леглото на Тодор Живков
Къде по-лесно се шофира и паркира - в Бургас или Варна
Смразяващите предсказания на Симпсън за 2026 г., които всъщност може да се сбъднат
Музика с кауза: Бургас обединява таланти за нов концертен роял за НУМСИ" Проф.Панчо Владигеров"
Цяло село остана без пенсии заради затворена поща
Един от най-емблематичните символи на Созопол - часовникът на общината е напълно обновен
Мечтите на 3 зодии ще започнат да се сбъдват през януари
Симптоми на алергия, които често подценяваме
Американски командоси щурмуваха руския танкер край Венецуела, превзеха го (ВИДЕО)
Никол Кидман и Кийт Ърбан официално сложиха край на брака си след 19 години
Българите карат все по-нови и по-големи коли - скок в продажбите 2025
Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина

Тоя съвсем с е повярвал че може да министър
Предната министърка Ангелакова ЩЕШЕ да води USA туристи по родното черноморие
Другата седмшца Борша да покани туристи ат Фиджи ,Бирма и Микронезия