Любовник-градинар наследява 16 милиарда
Скандална любовна история тресе бизнеса – собственикът на "Хермес" осиновява партньора си, за да му остави състоянието си
Парите не могат да купят любов, но явно могат да я направят официална! 82-годишният Никола Пюеш, наследник на легендарната модна империя „Хермес“, разтърси бизнес средите и социалните мрежи със сензационно завещание – той оставя цялото си състояние на своя марокански градинар и… дългогодишен любовник.
Общата сума? Нищожните 11 милиарда долара в банкови авоари, плюс още 5,9 милиона в недвижими имоти.
Историята на Пюеш и неговия 51-годишен любим е достойна за холивудски сценарий. Двамата се запознават преди повече от 30 години в Маракеш, когато младият градинар дори не подозира, че ще стане най-богатият мъж в семейство „Ермес“. Любовта им оцелява през десетилетията и остава непоклатима въпреки обществените норми и традиционните семейни очаквания.
Докато мнозина виждат в този жест символ на любовта, надмогнала социалните предразсъдъци, други са категорични – става въпрос за добре изчислена схема.
Френските закони не позволяват на възрастен човек да осинови друг възрастен, така че пред проблема „Как да не му вземат парите?“, Никола Пюеш намира креативно решение.
Милиардерът е подал документи в швейцарски съд, с които иска да стане официален попечител на своя любовник. С този ход той бетонира правото му върху наследството, заобикаляйки възможността жадните за милиарди братовчеди от семейството да оспорят завещанието.
Но ще позволят ли фамилията „Ермес“ да им измъкнат богатството изпод носа?
Сагата около наследството обещава да се превърне в една от най-гръмките правни битки на последните години. Едва ли фамилията „Ермес“ ще се примири с факта, че техният кръвен родственик оставя цялата династия без нито едно евро.
Очаква се съдебен трилър, който ще разтърси света на висшата мода и милиардите.
Софи Маринова затапи местата за инвалиди: Бях само за малко, да изпия едно кафенце
6 седмици затвор за турист, снимал тайно под полите на жени
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
05/07/2026, Неделя 14:30
3
Кошмар по релсите към морето: Как едно пътуване с влак до Бургас се превърна в абсурд
Мултимилионер търси съпруга срещу €58 000 на година, списъкът му с безумни забрани взриви мрежата
Жега на червения телефон! Тръмп прекара 90 инфарктни минути с Путин навръх 4 юли с оферта за край на войната
Сбогом на еуфорията: Половината продавачи на имоти вече са готови да свалят от цената
bTV взривява ефира: Една дама ще избира между 20 кавалери в новата версия на Ергенът
Спасиха четирима български туристи, отнесени с падъл бордове навътре в морето край Лефкада
Аз отговарям за Десислава Атанасова за времето, когато е била в ГЕРБ, каза Бойко Борисов
От столичния бохем до всеотдайния баща: Мартин Елвиса показа порасналите си красиви дъщери

Състоянието нa отровените от гъби ...
Вземaш едно шийтaке и директно във "висшaтa модa" ...