Внезапно почина прочут кинаджия
Според колеги на Марин Димитров той е получил масиран инфаркт и е починал на място
Един от знаковите български кинотворци - режисьорът, асистент-режисьор и актьор Марин Димитров - Мъро почина внезапно на 18 март вечерта, съобщиха печалната вест негови колеги. Макар че наближаваше 80 години, той беше изпълнен с енергия и работеше в няколко филмови продукции, пише Лупа.бг.
Според колеги на Марин Димитров той е получил масиран инфаркт и е починал на място. Марин Димитров е роден на 13 август 1945 г. Завършва ВИТИЗ и в началото играе като актьор, снима филми и поставя пиеси като режисьор.
От началото на 70-те години работи предимно като асистент-режисьор, като във филмографията му има над 150 филма. Марин Димитров бе любимец на българските актьори, защото той бе човекът, който се грижеше те да се чувстват добре по време на кастингите и по време на снимачния процес.
Бил е асистент на много български режисьори. Винаги усмихнат и готов да помогне Мъро, както е известен в кино гилдията, бе душата на компанията - човек щедър и с брилянтно чувство за хумор. Той безкрайно много обичаше актьорите и те го обичаха. Като истински психолог умееше да разгадава какво ги терзае и когато се налагаше им помагаше да се подготвят за ролята си.
"Лек път към небесната снимачна площадка, Мъре. Ще липсваш... С отношението си към всеки един, с отдадеността си към работата, с взискателността си към качеството,с прецизността си и с това, че ни познаваше и обичаше всички... Поклон", написа във фейсбук актрисата Биляна Петринска.
"...Тъжно ми е. Много ми е тъжно.... Едва ли има актьор, заснел дори и един кадър в български филм, който да не го знае... Марин Димитров - Мъро... А той ни знаеше. Всички. До един. Знайни и незнайни... Знаеше ни. И идваше. И гледаше.... И ни знаеше... Един от малкото.... Бог да те прости, Мъро! Благодаря ти!", скърби и актьорът Николай Върбанов.
Актрисата Албена Пунева също скърби за загубата на Марин Димитров. "Благодаря ти, Мъро! Поклон пред високия ти професионализъм - пред любовта ти към хората и работата им! Благодаря ти за топлината и искрата! Прегръщам младия ти дух!", написа тя.
Поклон пред паметта му!
Порше създаде телевизор, няма да повярвате каква е цената
Почина голямо име във футбола
Неизвестен подпали статуята на Кристиано Роналдо в Мадейра
Делян Пеевски: България трябва да се включи в Съвета за мир на президента Тръмп
Българка е най-красивата баба в света?
Уловиха речно чудовище в Марица
България е сред петте държави с най-висок риск от професионално прегаряне
За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си
Учениците и студентите в Бургас ще пътуват неограничено за 1 евро месечно
Тръмп в Давос САЩ са икономическият двигател на света Европа върви в грешна посока
Тръмп в Давос: Само САЩ могат да защитят „тази гигантска маса земя, това гигантско парче лед" и да я развият
Навиците, които изглеждат безобидни, но вредят на здравето ни
