„Величие“ влязоха в сградата на НС съпроводени от свои симпатизанти
Депутатите положиха клетва
Бъдещите народни представители от „Величие“ влязоха в сградата на Народното събрание. Те бяха изпратени от група свои симпатизанти.
Идеологът на партия „Величие“ Ивелин Михайлов заяви, че „основното нещо, което искат да направят е да накарат държавата и институциите да заработят“.
Пред бТВ той коментира и приемането на Бюджета 2025, който днес трябва да бъде гледан в парламента. „Този бюджет ми прилича на фирма за бързи кредити, който трябва да изстиска от хора, които нямат пари. Не виждам как те ще живеят по-добре с него“, добави Михайлов, цитиран от dnes.bg.
Преди минути 10 депутати от „Величие“ положиха клетва. Очаква се Ивелин Михайлов да стане председател на тяхната парламентарна група.
Председателят на НС Наталия Киселова прочете клетвата, а депутатите повториха след нея, че се заклеват да работят в името на народа. След това подписаха клетвените листа.
До тук се стигна след решението на Конституционния съд от миналата седмица, който се произнесе за законността на изборите. Въз основа на него ЦИК реши с 12 гласа „за“ влизането на новата парламентарна група, с което това НС ще има най-много политически сили от началото на прехода – цели 9.
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
