Ученици от Свети Влас учиха за седемте чудеса на древния свят чрез виртуално пътешествие
В края на урока петокласниците споделиха своите впечатления от виртуалното пътешествие
В час по история учениците от 5-ти клас към ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Свети Влас, предприеха незабравимо виртуално пътешествие, за да посетят Седемте чудеса на Древния свят. С помощта на Google карти те разгледаха местоположенията на тези изумителни постижения на човечеството и се потопиха в магията на древните цивилизации.
Начало на вълнуващата обиколка постави най-добре запазеното от чудесата – Великата пирамида в Гиза. Със затаен дъх петокласниците се „разходиха“ из външните части на обекта и дори влязоха във вътрешните му коридори чрез виртуалната реалност. Там научиха за фараона Хеопс, строителите на пирамидите и мистериите, свързани с тях.
Продължавайки своето дигитално пътешествие, учениците посетиха: Висящите градини на Семирамида и се възхитиха на описанията на тези зелени оазиси в сърцето на Вавилон; Статуята на Зевс в Олимпия и научиха за майсторството на древногръцкия скулптор Фидий; Храмът на Артемида в Ефес и историята му, свързана с богинята на лова; Мавзолеят в Халикарнас, където разгледаха изображения на тази грандиозна гробница, дала име на всички мавзолеи по света. Учениците разгледаха Колосът на Родос и видяха къде се е намирала тази гигантска бронзова статуя на бога Хелиос. За Фара на Александрия научиха, че е един от най-високите в античността и е водел мореплавателите към египетските брегове.
В края на урока петокласниците споделиха своите впечатления от виртуалното пътешествие. Те осъзнаха колко велики са били древните цивилизации и как техните постижения са оставили траен отпечатък в историята на човечеството.
Този урок доказа, че съчетанието между традиционното обучение и съвременните технологии може да превърне един учебен предмет в истинско приключение, а обучението - интересно и запомнящо се.
Учебната година да започва по-рано заради по-дълги ваканции
Волтова дъга и силен трясък спряха нощния влак София - Бургас
Бурята помете Приморско, но пощади семейство щъркели
Френска телевизия обяви България за новото туристическо Елдорадо ВИДЕО
Отборите ни с общо 6 българи титуляри в Европа - ех, ако Сенси беше нашенец
Българският паспорт диша в гърба на американския
Какво ще е времето и кой празнува на 24 юли?
Дневен хороскоп за 24 юли 2026: Водолеят покорява нови върхове
Сделката с Райнметал увисна, правителството връща преговорите на стартова линия
Овладяха огнения ад край Асеновград
Тръмп готви невиждан удар по Иран, САЩ разследват руска следа в атаките по ЦРУ
Червен флаг след бурята: Морето остава забранено за къпане
