Ученик източи сметка на класа за абитуриентския бал и изчезна
В 10-и клас децата решили да започнат да спестяват за голямото си абитуриентско парти
Ученици от училище в германския град Гелдерн, провинция Северен Рейн-Вестфалия, събират заедно пари в сметка за абитуриентския си бал. Техен съученик обаче източва спестяванията, които са около 18 000 евро, и безследно изчезва, съобщава Rheinische Post.
Децата са събирали парите в продължение на години, за да имат възможността да организират една незабравима вечер. В 10-и клас децата решили да започнат да спестяват за голямото си абитуриентско парти. С продажба на торти, спонсорирани бягания и дарения от местни фирми те събират 18 000 евро, посочва RTL.
Кражбата била открита, когато ученикът, който управлявал сметката, внезапно обявил, че не иска повече да бъде отговорен за нея. Той трябвало да прехвърли парите. Двама негови съученици откриват нова сметка – но обещаният трансфер така и не пристига по нея. Ръководството на училището потвърждава, че парите са изчезнали, предава btvnovinite.bg.
„Доколкото знаем, парите вече не са в сметката“, посочва директорът Ахим Диер.
Самото училище организира само издаването на сертификатите за завършване.
„Училището, учителите или училищната администрация не участват в тази част от организацията на церемонията по дипломирането“, обяснява Диер.
Към избягалият ученик имало високо доверие. Той също така се занимавал с доброволен труд.
В интервю за Rheinische Post бащата на един от засегнатите ученици разкритикува факта, че организацията на фонда за завършване на училище е била непрозрачна от самото начало.
Изчезналият ученик управлявал сметката сам, защото първи имал необходимите години, за да я открие.
Според училищната управа учениците вече са получили правни консултации и обмислят следващи стъпки. Техният абитуриентски бал трябва да се състои през юли.
Три сценария за българската икономика до 2028 г. в Годишния доклад на икономистите на БАН
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
Как да запазим хляба свеж: Скрит трик
08/06/2026, Понеделник 19:59
0
Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак
Еволюция: Европейска авиокомпания подписва със Старлинк, ще има интернет без значение от височината
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини
Какво се случва с тялото ви, ако всяка сутрин пиете по една ракия
Как да държите мухите далеч от дома си през лятото с няколко лесни стъпки
