×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Президентите на САЩ и Русия ще говорят за край на войната в Украйна и АЕЦ Запорожие


Президентите на САЩ и Русия ще говорят за край на войната в Украйна и АЕЦ Запорожие
Двамата ще обсъждат разделянето на активите
17 Март 2025, Понеделник, 23:06 ч.
Автор: Флагман.Бг

Иран ще отговаря за всеки изстрел на хутите и последствията ще бъдат ужасни, предупреди Доналд Тръмп преди разговорите с Владимир Путин

Светът е в очакване на разговора Тръмп-Путин. Американският президент ще говори по телефона с руския си колега още утре - 18 март, съобщава бТВ.

Според Доналд Тръмп обсъждането ще е за територии, електроцентрала на границата между Украйна и Русия и „разделянето на определени активи“.

Белият дом не предостави допълнителни детайли, но според агенция Ройтерс може би се има предвид окупираната от руските сили Запорожка атомна електроцентрала.

Американският държавен глава изрази увереност, че има добър шанс да се сложи край на войната в Украйна.

От Кремъл потвърдиха, че разговор с Владимир Путин ще има, но не коментираха темите.

В същото време Киев твърди, че Москва продължава да се опитва да нахлуе в украинската Сумска област, граничеща с руската Курска област.

А от Брюксел, където заседаваха външните министри на 27-те страни членки, първият дипломат Кая Калас изрази съмнение, че Русия иска мир.

Тя представи план за спешна военна помощ за Киев от между 20 и 40 милиарда евро. Целта е укрепване на украинската армия, за да има готовност да реагира в случай на нови руски нападения след евентуално прекратяване на огъня на терен.

Парите са за артилерия, противовъздушна отбрана, дронове, както и участие в бъдещи гаранции за сигурност. Редица държави членки обаче имат резерви заради връзката между вноските и брутния вътрешен продукт.

За да се избегне вето от страна на Унгария и Словакия, планът предвижда само участие на доброволен принцип.

Междувременно Доналд Тръмп в пост в социалната мрежа Truth Social, че отсега нататък всеки изстрел, произведен от хутите, ще бъде разглеждан като произведен от оръжията и ръководството на Иран. 

В събота Тръмп нареди масирани въздушни удари срещу подкрепяните от Иран хути в някои части на Йемен, за да предпази корабоплаването в региона.

Според движението най-малко 53 души са загинали при американски въздушни удари от събота до понеделник. Високопоставените представители на хутите са напуснали столицата Сана. 

Още в събота президентът на САЩ припомни, че вече повече от година търговски кораби под американски флаг не могат да преминат безопасно през Суецкия канал, Червено море или Аденския залив. Също, че това нанася щети за милиарди на САЩ и на световната икономика.

От началото на конфликта в ивицата Газа през октомври 2023 г. движението многократно атакува Израел и международни търговски кораби в Червено море в подкрепа на палестинската групировка „Хамас“.

В отговор Израел, САЩ и Великобритания многократно атакуваха цели на хутите в Йемен. 

Хутите спряха атаките си, след като през януари беше постигнато споразумение за примирие между Израел и „Хамас“, но наскоро предупреди, че ще поднови атаките срещу израелски кораби, освен ако Израел не отмени блокирането на доставките на хуманитарна помощ в Газа.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 1
Емел МАХМУД Нови цени на винетките - вижте тарифите Нови цени на винетките - вижте тарифите 01/08/2026, Събота 14:54 1
3
Коментара по темата
3.
до СОТаджията ДърнеФ
18.03.2025 06:32:14
6
10
"И другото, което трябва да знае Тръмп"
Добре ве "съветника" на Тръмп!
Каза ли му го?
Звънна ли му сабахлен, рано-рано от фургона на стоежа след нощната смяна да му споделиш "стратегията" за пренареждането на света??
Бухохохохохоххох, аман от "анализатори" ейй.
Аре бързо търай останалата глава лук, сланинката и хляба в торбичката на Била и марш при бабата у панелката да ти пере нас*аните гащи, че цяла вечер си пърдял в тях от зор да мислиш стратегии за Путлера и Рижко!
2.
Българин
18.03.2025 06:21:20
24
19
Пропагандата неспира сащ призна НАТО воюва чрез Украйна с Русия. Русия ясно заеви няма да има Украйна азащо не и нато. Орешник ще реши проблема на Лондон Париж и на друга измет.
1.
Дернев
18.03.2025 05:49:12
29
3
Да не си губят времето с бизнес. Украйна я оставят на Русия и наблягат основно на Америка за американците и Европа за европейците. Това е основното върху което трябва да се разберат. Формулата на новият световен ред е H2O. ВОДАТА Е ЖИВОТ,ЛИПСАТА Й Е СМЪРТ. H2O това Русия и САЩ са длъжни да осигурят на човечеството. Това е ваното. Не Украйна или Франция, Германия или Великобритания.
И другото, което трябва да знае Тръмп. MAGA e неосъществимо за сами Щати, но чрез H2O ще проработи и ще е в интерес на света. Но никога повече сами.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Камионът на българския водач преминал през разделителната преграда, а другият шофьор загинал при опит да избегне сблъсъка Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Преди 6 години Велков бе представен пред медиите като новата надежда за повече обвинения срещу престъпниците в Слънчев бряг, но бързо опроверга тези думи   Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Местните отново поставят предупреждения след смъртта на две деца и техните баба и дядо, но знаците изчезват или се оказват счупени Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Велислава Делчева атакува промените, при които година работа на 4 часа ще носи около шест месеца стаж Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Допълнителните медици ще подсилят реакцията при инциденти в най-натоварения месец на туристическия сезон Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Певицата не разкри какво е наложило медицинската помощ, но увери последователите си, че няма повод за паника 40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са? 40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са? Опашките към Гърция и скъпите жилища разпалиха спор дали статистиката показва бедност, неравенство или националния навик да се оплакваме
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков  
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори