×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Започна евакуацията на българи от Оман, Дубай и Абу Даби
  • „Луфтханза“ отмени полетите си до Кипър до 6 март
  • ПП-ДБ се регистрира за участие в предстоящите парламентарни избори
  • 280 000 къса цигари в два товарни автомобила откриха на „Лесово“
  • Партия МЕЧ се регистрираха за изборите, Радостин Василев все още е в Дубай
  • Виктор Папазов се закле като депутат от „Възраждане“ на мястото на Славчо Крумов
  • Запрянов е разрешил преминаването през въздушното ни пространство на чужди въоръжени сили
  • Започва тридневно поклонение за аятолах Хаменей
  • САЩ разрешиха на част от персонала на посолството си в Кипър да напусне страната
  • Моджтаба Хаменей начело на Иран - вторият син на Али Хаменей е новият върховен лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заплашват майката на обвинената в насилие над животни, че ще я изкормят и изнасилят


Заплашват майката на обвинената в насилие над животни, че ще я изкормят и изнасилят
Силвия Богомилова сподели, че е подала жалба срещу хората, които обикалят около дома й и я заплашват
17 Март 2025, Понеделник, 20:52 ч.
Автор: Флагман.Бг

 Видеата може да са монтаж или фотошоп, или пък да е била принудена да ги прави, смята Силвия Богомилова

Майката на обвинената в насилие над животни Габриела Сашова - Силвия Богомилова разкри, че е подложена на тормоз. Тя получавала заплахи, че ще бъде изкормена и изнасилена. 

Богомилова проговори пред Нова телевизия. Тя обясни, че е разбрала за видеата, които предизвикаха широк обществен отзвук, когато полицаи дошли в къщата ѝ. За първи път се съгласява да разкаже повече за дъщеря си и бизнеса ѝ, който според разследването е убиване на животни пред камера за пари. 

Жената каза, че е подала жалба, защото група хора обикаля около дома ѝ. "Започнаха множество нападки - към мен, към семейството и близките ми. Отправени са заплахи за убийство, че ще ме изкормят, че ще ме изнасилят, ще ми запалят къщата и магазина", разказа тя и допълни, че никога не е изпращала заплашителни съобщения.

Споделя, че е била на психиатър, който ѝ изписал силни лекарства, а после ѝ поставя диагноза. "Тормозът, който ми се осъществява както от медиите, така и от социалните мрежи, е недопустим. Никога не съм се усъмнила, че такова нещо може да се случи на детето ми. Дали бих допуснала да се случи? Ако се е случило, защото още нищо не е доказано в съда", допълни тя.

Според нея се чуват много неща, но никой няма никакви доказателства - включително и за пране на пари. "Когато излезе всичко черно на бяло и има някакво заключение на съд, на прокуратура и т.н., тогава може да говорите небивалиците. Докато няма решение от съда никой няма право да обвинява някой, всеки е невинен до доказване на противното, нали? Не вярвам на никого. Тези видеа може да са монтаж или фотошоп, а може да е била принудена да ги прави, не се знае. Аз съм родител, всеки би застанал зад детето си. Не я оправдавам, ако се докаже това нещо, но не мисля, че аз трябва да понеса всичката тази помия да се изсипва върху мен, върху семейството ми, върху всичките ми приятели и близки", смята Богомилова. 

От прокуратурата заявиха, че Габриела Сашова и Красимир Георгиев са снимали садистичните клипове в продължение на 2-3 години. Стана ясно и че в зависимост от вида на животното, което са убивали, са търсили между 50 и 700 евро. Днес пред Съдебната палата в Перник се събраха хора, които поискаха доживотен затвор за двамата, както и законови промени за увеличаване на наказанията при подобни случаи. 

На този фон граждани на Перник се събраха на протест пред Съдебната палата в града заради скандалния случай с поредицата от видеа с насилие над животни. Близо три години 26-годишната Габриела Сашова и 35-годишният Красимир Георгиев са измъчвали и убивали животните пред камера, твърди разследването. 

На този фон - протести в Перник и Дивотино белязаха и днешния ден. Гражданите поискаха доживотен затвор за обвинените. От прокуратурата обясниха, че най-дългата присъда за трите обвинения може да е 8 години.

"Нашият законодател предвижда, че наказанията за тези три престъпления трябва да бъдат комулирани, тоест да бъде определено едно общо най-тежко наказание", обясни говорителят и прокурор в Окръжна прокуратура - Перник Албена Стоилова.

Двамата задържани не са използвали специални сайтове и търсачки, за т.нар тъмна мрежа, а чат приложения и социалните мрежи.

"Оттук насетне предстои да се свърши много работа по делото, тъй като текат експертизи на всички устройства, които са иззети. Ще се установят още акаунти, ще се анализира информацията от платежните платформи", посочи Комисар Владислав Тодоров от отдел “Киберпрестъпност” на ГДБОП.

А в социалните мрежи кметът на Перник написа, че дори и законът да пусне двамата обвинени за мъчения на животни, градът няма да ги приеме.

Протестът се превърна в шествие до полицията, а след това и автопоход до Дивотино. Там протестиращите стигнаха и до дома на задържаната.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Флагман.БГ Най-честите грешки при пране Най-честите грешки при пране 04/03/2026, Сряда 20:18 0
11
Коментара по темата
11.
Аз
18.03.2025 10:37:22
3
5
Колкото агресия изядох за два-три дни, защото написах, че хората са ми на първо място... И това от животинските добринчовци. Да продължават да се самозаблуждават колко добри хора са! Бургаските улици са минирани с екскрементите на любимците на подобни стопани. Важното да ги мамосваме онлайн, пък останалото няма значение.
10.
Дядо
18.03.2025 10:31:45
0
2
Пазете се от майдани и доброжелатели!
9.
Хахаха
18.03.2025 10:01:56
2
0
Заплашват я някой дрильовци диванни мишки . Ей тика под мен е пълно с такива мишлета от дована и война могат да водят !
8.
Читател
18.03.2025 08:36:07
1
13
Изобщо не е трябвало да я ражда! Ако не беше се родила, сега нямаше да ги върши такива!
7.
Pf
18.03.2025 08:35:20
1
8
Ще има кормене на тези уроди, особено ако дойдат в морския перник, то и тук има такива като тези
6.
Ил Кане
18.03.2025 08:28:58
0
14
Абе тая скочубра не беше ли много ербап в социалните мрежи преди ден два??
Нали писа неща от сорта - ако някой има да ми казва нещо знае къде да ме намери. Е явно има бая хора дето искат да и кажат нещо. Какво реве сега като вдовица за к.р???
Като си отгледала и възпитала социална отрепка изрисувана като селски трафопост сега ще си носиш последствията. Жалко само, че пак обществото ще трябва да хрантути подобен човешки отпадък по затворите. А има къде къде по-евтини и лесни решения на проблема.
5.
тая гъска
18.03.2025 04:04:34
0
25
сега ша докара от девет реки вода,само и само да изкара ,щерка си невинна и ,че не знаела какво прави......ейййй...света ша свърши,човешкия отпадък ,като тия няма....
ай сиктир
4.
ТИ ДА ВИДИШ
18.03.2025 03:38:16
17
10
За болните мозъци на защитниците на животни е нормално насилието над хора,защото човешкия живот според тях е по ниска ценност!
3.
9494958483
18.03.2025 00:09:01
4
18
На тази и щерката и ще трябва един зверски Ганг банг да им спретнем 10 души, да ги изкормим като риби, боклуци жалки,не заслужават да живеят такива и да бъдат сред нас!!!
2.
Гост
17.03.2025 22:53:23
2
31
Едни нещо знам. Не е задължително да обичаш животните , не ги харесваш , не ги закачаш. Но да ги инквизираш си е изродщина и прошка-няма!
1.
Съдията
17.03.2025 21:18:29
4
0
Maybe "не", maybe ... д'ге
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
5-месечната Сияна стана най-малката кукерка на празника в Бургас 5-месечната Сияна стана най-малката кукерка на празника в Бургас Бебето от ж.к. Меден рудник участва в кукерската група „Козият рог“ на Кукеровден Цанко Цанков постави нов световен рекорд на Световното първенство в Оулу Цанко Цанков постави нов световен рекорд на Световното първенство в Оулу Победата му на 450 метра свободен стил и вицешампионската титла на 200 метра го поставиха на върха Няма опасност общините Созопол, Приморско, Царево и Средец да останат без вода! Няма опасност общините Созопол, Приморско, Царево и Средец да останат без вода! Яз. Ясна Поляна е запълнен на 100% Румен Радев залага на харизматичния адвокат Георги Маджаров за свой човек в Бургас Румен Радев залага на харизматичния адвокат Георги Маджаров за свой човек в Бургас Юристът е разпознаваема фигура в професионалната си общност, но е напълно ново име за политиката в града  Напрежението в парламента расте заради войната с Иран, Костадинов щял да ни спасява от ракетите Напрежението в парламента расте заради войната с Иран, Костадинов щял да ни спасява от ракетите Депутати изразиха загриженост за сигурността на страната след ескалацията на конфликта в Близкия изток и предложиха различни мерки за справяне със ситуацията Бананови кифлички без брашно – лесен и здравословен десерт Бананови кифлички без брашно – лесен и здравословен десерт Вижте как се приготвят България е с най-ниска безработица в еврозоната през януари България е с най-ниска безработица в еврозоната през януари Безработицата в ЕС и еврозоната продължава да намалява, като България е на върха с 3,1% Кметът на Стара Загора остава в ГЕРБ, само празнувал с Радев Кметът на Стара Загора остава в ГЕРБ, само празнувал с Радев Той направи много за Стара Загора. Това са нормални неща, всеки е добре дошъл на празника, каза Живко Тодоров Избираемите услуги Select на A1 вече ще са част и от плановете за интернет услуги Избираемите услуги Select на A1 вече ще са част и от плановете за интернет услуги Клиентите на А1 вече ще могат да персонализират не само мобилните и ТВ услугите си, а и тарифите си за домашен интернет Истината за по-нискокалоричните храни и какво пропускат социалните мрежи Истината за по-нискокалоричните храни и какво пропускат социалните мрежи Експерти предупреждават, че етикетът „нискокалорично“ не винаги означава по-здравословен избор
Кърваво отмъщение: Потопиха ирански кораб и ликвидираха организатора на покушението срещу Тръмп Кърваво отмъщение: Потопиха ирански кораб и ликвидираха организатора на покушението срещу Тръмп Командирът на специалните сили на Корпуса на стражите на ислямската революция, който се смяташе за основния организатор на атентата срещу US президента, е убит Марк Зукърбърг купи имение за 170 милиона долара на частен остров в Маями Марк Зукърбърг купи имение за 170 милиона долара на частен остров в Маями Основателят на „Фейсбук“ се присъедини към елита на милиардерите, купувайки имот на остров Indian Creek Иран клекна - иска преговори за край на войната Иран клекна - иска преговори за край на войната Мракобесният ислямистки режим е отправил предложението чрез разузнавателна служба на трета държава Свалените от приятелски огън изтребители F-15 в Кувейт не са губили въздушен бой Свалените от приятелски огън изтребители F-15 в Кувейт не са губили въздушен бой F-15 Eagle имат впечатляваща бойна история, с над 100 въздушни победи и нито една загуба в класически въздушен бой самолет срещу самолет Турция към Иран: Въздържайте се от действия, които биха могли да разширят обхвата на войната Турция към Иран: Въздържайте се от действия, които биха могли да разширят обхвата на войната Ракета е била свалена от сили на НАТО Турция прехвана иранска балистична ракета, насочена към нейното въздушно пространство Турция прехвана иранска балистична ракета, насочена към нейното въздушно пространство Отломки от прехващащия боеприпас са паднали в района на градчето Дортьол в турския окръг Хатай Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно Техеран „няма доверие на американците и няма основа за каквито и да било преговори с тях“, заяви Мохамад Мохбер, високопоставен съветник на покойния върховен лидер аятолах Али Хаменей Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви Сушата и кладенците сриват Коня Заради ракетите от Иран към Турция: Запрянов намекна за заплаха за България Заради ракетите от Иран към Турция: Запрянов намекна за заплаха за България Ще предефинираме рисковете и заплахите и ще набележим необходимите мерки, обясни той Иран се закани да атакува ЕС, но те вече окървавиха България Иран се закани да атакува ЕС, но те вече окървавиха България Организациите на българската русофилия, които подкрепят главорезите в Техеран, удобно забравят атентата в Сарафово 
Борислав Гуцанов, депутат от БСП Борислав Гуцанов, депутат от БСП Правителството се държи като туроператорска компания Виц на деня Виц на деня - Жена, налей ми водка и по-бързо!
- А не може ли по-ласкаво?
- Жена, налей ми водчица, и по-бързо!
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, братле! Как си?
- Жена ми ме напусна!
- Боже, вземи си някакъв алкохол, да удавиш мъката...
- Няма да стане!
- Нямаш пари?!
- Пари има, мъка няма.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пернишка конвенция: "Ако първият пол не бие втория пол, значи е трети пол."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори