Жълт код за дъжд в Бургаско
Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-североизток, а в края на деня – силен от север-североизток
Жълт код за дъжд е обявен за Бургаска област, където се очакват в 13-те общини на региона значителни валежи, съобщи НИМХ. Жълт код за вятър в 7 области на страната, едната от тях е Сливен. .
По-значителни количества дъжд ще има по Южното Черноморие. Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-североизток, а в края на деня – силен от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 14°. Температурата на морската вода е 8°-9°.
Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала, с тенденция в края на деня да се усилва до 3-4 бала. През нощта срещу вторник вятърът ще се усили, след полунощ ще започне да се ориентира от североизток и застудяването ще е по-интензивно. Във вторник вятърът ще отслабне, ще бъде най-често от север-североизток, в Източна България, предимно умерен. Ще преобладава облачно време, с валежи, предимно от дъжд и сняг в югоизточните райони.
В София и Пловдив е по-топло, отколкото на морето
Домашни средства срещу мухъл в банята и по стените
Признаци, че връзката ви върви в правилната посока
Сарми по стара българска рецепта - вкус, който не се забравя
Как да премахнете миризмата от хладилника с лесни средства
Коя зодия е най-ревнива в любовта
Хаос на "Айброкс": две люти агитки се сблъскаха на терена
Кавърма по селски - вкусна българска рецепта за цялото семейство
Кои зодии прощават и кои никога не забравят
Отиде си уважаваният д-р Димитров от "Пирогов"
Кой спорт е най-подходящ за хора със заседнал начин на живот
Смразяваща катастрофа: Починаха трима души, включително дете (ОБНОВЕНА/СНИМКИ 18+)
