Съдят медицинска сестра са убийството на 9 пациенти
Сред жертвите има както терминално болни, така и хора, на които им предстои да бъдат изписани
44-годишна медицинска сестра е обвинена в убийството на девет пациенти и в опит за убийство на други 34. Жестокият инцидент се е разиграл в клиника в град Вюрселен, Германия, съобщава Bild, цитиран от БЛИЦ.
Според разследващите тя е поставяла смъртоносни инжекции на пациенти, за да си осигури спокойствие и тишина по време на нощните смени.
Медицинското лице беше арестувано през юли 2024 г. по подозрение в 11 опита за убийство, но броят на инжектираните се увеличи с напредването на разследването.
Служителите на реда ексхумираха няколко тела за изясняване на обстоятелствата. През февруари 2025 г. медицинската сестра беше обвинена в пет убийства и 25 опита за убийство, а по-късно бяха добавени още четири убийства и девет опита за убийство.
Сред жертвите има както терминално болни, така и пациенти, предстоящи да бъдат изписани.
Разследването по случая с медицинската сестра все още продължава, тъй като обвиненията обхващат само периода от декември 2023 г. до май 2024 г.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

Вижте ги какви работят по: хосписи, болници, кухни, чистачки,...
Вярно е! МНОГО мр@зят белите хора и са особено ар0гантни към бели българи в деликатно положение!