×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изслушват единствения кандидат за член на КПК
  • САЩ забраниха пътуванията на американци от ДР Конго
  • Мащабна евакуация заради бурята "Бави" в Китай, стихията застрашава и Корейския полуостров
  • Няма желаещи да учат за електромонтьори и за сладкари
  • Откриха злато за 75 000 евро в тайник на турски автобус
  • Съветът на ЕС отложи решението за новите санкции срещу Русия
  • Майки излизат на протест за по-високо обезщетение
  • Премахнаха незаконна постройка, съществувала 20 години в Борисовата градина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Блокада на сръбската телевизия! Вучич пуска Червените барети?


Блокада на сръбската телевизия! Вучич пуска Червените барети?
В Белград се провеждат най-големите антиправителствени протести
15 Март 2025, Събота, 19:01 ч.
Автор: Флагман.Бг

Протестиращите в Белград идват от всички посоки въпреки дъжда, каза журналистът Душан Младенович

Протестиращите в Белград идват от всички посоки въпреки дъжда. Те се събраха на площад „Югославия”. Това заяви в предаването „Офанзива с Любо Огнянов” по NOVA NEWS Душан Младенович, репортер на новинарската телевизия N1 в Сърбия. 

Журналистът поясни, че преди дни е имало блокада на телевизията от членове на партията на заместник-премиерът Александър Вулин. Те са блокирали входа, но не са влизали в самите офиси.

Младенович заяви, че не се наема да каже дали Вучич ще подаде оставка.

Бунтари блокират Белград, напрежението расте

„Политическата ситуация е такава, каквото я виждате на улицата”, поясни той. 

Хиляди недоволни от цялата държава излязоха на митинг срещу управлението на президента Александър Вучич.

„Дълбоко се съмнявам, че протестът в Белград ще постигне промените, които очакват студентите. От една страна промените са тук – имам чувството, че хората се освободиха от страха да говорят това, което мислят. От друга, обаче, протестите продължават 4 месеца, а Александър Вучич не е изпълнил условията на студентите. Този протест не е последният, той не може да бъде краят на гражданското недоволство”, каза в „Офанзива с Любо Огнянов” дългогодишният журналист в „Свободна Европа” отразявала войните в бивша Югославия, Ели Юрукова, която сега живее в Белград и е кореспондент на БГНЕС.

Кола прегази протестиращи в Белград

„В този момент всичко е възможно. Никой не знае как ще реагира Вучич, какво ще заповяда на полицията. Мисля, че той е толкова изнервен, защото не може да контролира събитията – в ръцете си има единствено армията и полицията. Той не може да се помири с тази демонстрация и огромна енергия. Държавната телевизия не говори за тези протести, те сякаш не съществуват за Вучич”, посочи тя.

„Червените барети са едно трагично сръбско минало. Те се свързват с операция „Сабя”, която бе проведена в Сърбия след убийството на първия демократичен премиер Зоран Джинджич. На демонстрациите бяха видени част от лидерите на Червените барети. Беше много неетично да се появят в деня, в който Сърбия отбеляза 22 години от смъртта на Зоран Джинджич. Това е абсолютно в стила на сръбския президент, който е изгубил компас и мисли, че контролира ситуация, а всъщност протестите контролират него”, заключи Юрукова.




В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Българин
16.03.2025 06:09:02
1
3
Соросоидите копелета на Сорос ще идът дървото шепа чакали гладни да крадат само трепване за соросоидите
14.
1
15.03.2025 22:40:49
2
4
Или на сърбите им писна от поредния крадлив демократически диктатор-милиардер тип Боко който не пуска кокала защото са му го завряли на дълбоко и не му дават да се оттегли.
13.
Стискам палци за сърбите
15.03.2025 20:35:16
10
10
Но не за тези, тръгнали да разрушават страната си излъгани от англосксонците. ТН студенти ако искаха нещо определено досега щяха да го получат хиляди пъти. Сценарият е познат на всеки един от нас - поредната цветна революция. Дано властта да има твърда ръка и да не се огъне пред тези дегенерати.
12.
Тъй, тъй!
15.03.2025 20:24:04
8
10
Уйде коня у ряката.
Вучич е пътник без кон. Само самолет до Москва ще го спаси от тричене.
11.
Тъй, тъй!
15.03.2025 20:24:00
6
9
Уйде коня у ряката.
Вучич е пътник без кон. Само самолет до Москва ще го спаси от тричене.
10.
Ас
15.03.2025 20:16:16
15
8
Ся къв бой ще ядат малиии... Има и специални стаи, може да бъдат пое8ани. Между другото Сърбия има най-много танкове, самоходни артилерии и бойни роботи на Балканите :)))
9.
Сърбия е силна
15.03.2025 20:13:19
12
11
Как може да се радвате на протест (подготовка за цветна революция) от страна на най-наивните и гъвкави прослойки при човешките общества- студенти и жени?! Вие не сте нито мъже, нито християни, почти не сте интелигентни форми на живот. Отврат!
8.
Соросоидите в Сърбия се разпищолиха !
15.03.2025 20:10:46
6
12
Докато в Унгария и Словакия управниците забраниха фонзациите на Сорос, в Сърбия ги изтърваха да си разиграват коня. Сега на президента Вучич му остава да вземе примера на Доналд Тръмп и всички протестиращи срещу управлението да бъдат здраво ступани и обгазени, да се арестуват и изгонят от университетите (които са държавни). Всеки който подклажда към промяна на законно избраната власт, арестуван и осъден по бързата процедура за престъпление срещу общественият ред.
7.
ДО БЪЛГАРСКИТЕ СОЦИАЛИСТИ
15.03.2025 20:01:54
6
7
ПРОЧЕТЕТЕ КАРЛ МАРКС И ЩЕ ВЪРНЕМ КОМУНИЗМА, КАЗВАМ КОМУНИЗМА А НЕ ДИКТАТУРАТА И ТОТАЛИТАРИЗМА. АЗ СЪМ ИСТИНСКИ КОМУНИСТ, НО МЕ Е СРАМ ОТ НАШИТЕ ТЕ СА С РОБСКО МИСЛЕНЕ И ИСКАТ БОТУШ
6.
Прочетох
15.03.2025 19:53:02
8
8
Блокада на българската телевизия! Мутрата пуска Червените барети?
Шиши хвърля откраднатите милиради
5.
*********
15.03.2025 19:49:41
5
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
Овчаря
15.03.2025 19:35:34
8
11
А тука Кога бе овце заспали?!
3.
mi to i az iskam da smucha
15.03.2025 19:26:39
4
7
na baldazata praskovata.
2.
Протести в Сърбия,Унгария и Румъния
15.03.2025 19:24:48
12
19
Балканите и Унгария искат Европа !
1.
Асад
15.03.2025 19:14:46
14
15
Вучич, идвай! Очакваме те !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева Сръбските власти предадоха бившия шеф на ББР на ГКПП Калотина, прокуратурата решава дали да го задържи за 72 часа Радев отказа на Макрон: България няма място в Коалицията на желаещите за Украйна Радев отказа на Макрон: България няма място в Коалицията на желаещите за Украйна Премиерът обяви, че страната ни няма да дава нова военна и финансова помощ за Украйна, защити позицията по санкциите срещу Русия и отхвърли исканията за основен ремонт на бюджета Созопол празнува със света литургия, плувен маратон и голям спектакъл на Аполония Созопол празнува със света литургия, плувен маратон и голям спектакъл на Аполония На 17 юли морският град ще почете своята небесна закрилница света Великомъченица Марина с духовни ритуали, литература, кино и музика Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа Премиерът отказа преразглеждане на бюджетния дефицит, отхвърли участие в Коалицията на желаещите и обяви пробив по санкциите срещу Русия КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко Проверяват две големи търговски вериги за натиск върху производители, а сигналите към антимонополния орган са скочили в пъти Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Връщането на бившия банков шеф поставя прокуратурата пред трудната задача да докаже престъпна схема, а не само лошо и рисково кредитиране Нов ужас на лобното място на Филип: Пиян шофьор във верижно меле, двама са ранени Нов ужас на лобното място на Филип: Пиян шофьор във верижно меле, двама са ранени Три автомобила се удариха на кръстовището на улиците Ген. Гурко и Цар Иван Шишман, където през 2023 г. беше прегазено 14-годишното момче Държавата абдикира от пътищата: Уморени тираджии, фалшиви прегледи и мантинели за коли Държавата абдикира от пътищата: Уморени тираджии, фалшиви прегледи и мантинели за коли Тежките трагедии на АМ Тракия разкриха провала на контрола върху камионите, техническите прегледи и режима за почивка на професионалните водачи 18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас 18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас Смразяващият инцидент се случи в комплекс "Славейков" Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП Тя дори не подозирала, че "рекламира" регенериращ крем
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Апелативният съд отмени постоянния арест на двамата обвиняеми, служителят по инвеститорски контрол ще бъде под домашен арест
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Келнер! Аз май прекалих с алкохола... Донесете нещо отрезвяващо!
- Ето сметката ви!
Виц на деня Виц на деня - Кскво е харизма?
- Това е нещо, което притежават плешивите и скучни милиардери.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Tрудно се работи в женски колектив - ако им обръщаш внимание си женкар, ако ли не - си педал...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори