Туристите вече напълниха плажовете в Гърция
Температурите са почти 30 градуса
При почти 30 градуса температура гърци и туристи от чужбина решиха да направят първия плаж за тази година. В Северна Гърция пристигнаха за уикенда и много туристи от България, съобщават хотелиерите.
Въпреки необичайно високите температури за март водата в морето е все още студена около 12 градуса, което не попречи на много туристи да плуват в морето, предаде кореспондентът на БНР.
На островите в Егейско море също отчитат много високи за сезона температури. Много от хотелите вече са заети от туристи. Увеличават се туристическите групи от европейските страни, отчитат на островите.
Дори и на остров Санторини, където намаля силата на трусовете, пристигат туристи, които казаха, че не се страхуват от земетресенията, предава dnes.bg.
Властите предупреждават за риск от пожари и въведоха пълна забрана за палене на огън на открито.
Туристическите агенции отчитат много силен интерес от чужденците да посетят остров Елафонисос, който се намира до Крит. Този малък остров спечели първо място сред проучване на туристите за най-красив плаж в света. Той е познат като "розовия плаж", защото пясъкът е цветен, водата е кристално чиста в особен син цвят и наоколо има кедрова гора.
Проблеми за Килиан Мбапе
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
Как да премахнем петна от кафе по чашите
Три зодии са най-големите късметлии на месец май
Зодиите, които ще получат важна вест скоро
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
26/04/2026, Неделя 21:21
0
Домашна шкембе чорба по класическа рецепта
Трик с лимон и сода, който освежава хладилника за минути
Бърза супа топчета
Зодиите, които винаги казват истината
26/04/2026, Неделя 20:00
0
Трик за премахване на мазни петна от дрехи
Везенков с голямо признание на Стария континент
Емил Дечев: И Ваня Стефанова трябва да подаде оставка като и.ф. главен прокурор
Българка стана на 100 години, кмет й отиде на гости
