Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията
С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров
Царево ще се сдобие с нова артистична придобивка – скулптура на брега на морето в квартал Василико, която ще се превърне в място за отдих и размисъл. Проектът е дело на известния скулптор Никола Колев, който има специална връзка с града и иска да остави частица от себе си за поколенията.
Кметът Марин Киров обяви, че Общината напълно подкрепя инициативата и работи активно по реализацията ѝ. „С г-н Никола Колев работим по тази идея – кът, на брега на морето, където да се спреш, да усетиш времето и да се замислиш за живота.
Инсталацията ще бъде в реален размер, а целта ни е да се превърне в любимо място за жителите и гостите на Царево“, заяви Киров. Процедурите по изграждането вече са в ход, а амбицията на кмета и екипа му е скулптурата да бъде завършена около Рибния фест или празника на града. Проектът обещава да бъде важен културен акцент, който ще допълни морската атмосфера на Царево и ще подчертае артистичния дух на крайбрежния град.
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена

Вярваме във вас че ще направите нещо красиво и няма да похарчите парите на нас данъкоплатците за някоя грозна статуя която не можеш да разбереш какво е.
Публикувайте какво ще правите и го подложете на обсъждане от нас гражданите.
Не правете нещо грозно за което ще ви псуват зад гърба като ви срещнат на улицата.
Успех.