Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията
С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров
Царево ще се сдобие с нова артистична придобивка – скулптура на брега на морето в квартал Василико, която ще се превърне в място за отдих и размисъл. Проектът е дело на известния скулптор Никола Колев, който има специална връзка с града и иска да остави частица от себе си за поколенията.
Кметът Марин Киров обяви, че Общината напълно подкрепя инициативата и работи активно по реализацията ѝ. „С г-н Никола Колев работим по тази идея – кът, на брега на морето, където да се спреш, да усетиш времето и да се замислиш за живота.
Инсталацията ще бъде в реален размер, а целта ни е да се превърне в любимо място за жителите и гостите на Царево“, заяви Киров. Процедурите по изграждането вече са в ход, а амбицията на кмета и екипа му е скулптурата да бъде завършена около Рибния фест или празника на града. Проектът обещава да бъде важен културен акцент, който ще допълни морската атмосфера на Царево и ще подчертае артистичния дух на крайбрежния град.
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система

Вярваме във вас че ще направите нещо красиво и няма да похарчите парите на нас данъкоплатците за някоя грозна статуя която не можеш да разбереш какво е.
Публикувайте какво ще правите и го подложете на обсъждане от нас гражданите.
Не правете нещо грозно за което ще ви псуват зад гърба като ви срещнат на улицата.
Успех.