Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията
С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров
Царево ще се сдобие с нова артистична придобивка – скулптура на брега на морето в квартал Василико, която ще се превърне в място за отдих и размисъл. Проектът е дело на известния скулптор Никола Колев, който има специална връзка с града и иска да остави частица от себе си за поколенията.
Кметът Марин Киров обяви, че Общината напълно подкрепя инициативата и работи активно по реализацията ѝ. „С г-н Никола Колев работим по тази идея – кът, на брега на морето, където да се спреш, да усетиш времето и да се замислиш за живота.
Инсталацията ще бъде в реален размер, а целта ни е да се превърне в любимо място за жителите и гостите на Царево“, заяви Киров. Процедурите по изграждането вече са в ход, а амбицията на кмета и екипа му е скулптурата да бъде завършена около Рибния фест или празника на града. Проектът обещава да бъде важен културен акцент, който ще допълни морската атмосфера на Царево и ще подчертае артистичния дух на крайбрежния град.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Вярваме във вас че ще направите нещо красиво и няма да похарчите парите на нас данъкоплатците за някоя грозна статуя която не можеш да разбереш какво е.
Публикувайте какво ще правите и го подложете на обсъждане от нас гражданите.
Не правете нещо грозно за което ще ви псуват зад гърба като ви срещнат на улицата.
Успех.