Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията
С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров
Царево ще се сдобие с нова артистична придобивка – скулптура на брега на морето в квартал Василико, която ще се превърне в място за отдих и размисъл. Проектът е дело на известния скулптор Никола Колев, който има специална връзка с града и иска да остави частица от себе си за поколенията.
Кметът Марин Киров обяви, че Общината напълно подкрепя инициативата и работи активно по реализацията ѝ. „С г-н Никола Колев работим по тази идея – кът, на брега на морето, където да се спреш, да усетиш времето и да се замислиш за живота.
Инсталацията ще бъде в реален размер, а целта ни е да се превърне в любимо място за жителите и гостите на Царево“, заяви Киров. Процедурите по изграждането вече са в ход, а амбицията на кмета и екипа му е скулптурата да бъде завършена около Рибния фест или празника на града. Проектът обещава да бъде важен културен акцент, който ще допълни морската атмосфера на Царево и ще подчертае артистичния дух на крайбрежния град.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Вярваме във вас че ще направите нещо красиво и няма да похарчите парите на нас данъкоплатците за някоя грозна статуя която не можеш да разбереш какво е.
Публикувайте какво ще правите и го подложете на обсъждане от нас гражданите.
Не правете нещо грозно за което ще ви псуват зад гърба като ви срещнат на улицата.
Успех.