Карък №1 на Бургас: Историята на Милен Русинов, който 6 години няма мира от полицията
Дал два фалшиво положителни теста, твърди че и третият, който съвсем наскоро му направили, отново ще е отрицателен
49-годишният бургазлия Милен Русинов е човек, който ако се вярва на думите му, може да претендира за титлата „Най-големият карък в Бургас“. Последните шест години животът му се върти около непрестанни срещи с полицията, свалени номера, конфискувана кола и отнета книжка. И най-лошото – той твърди, че няма абсолютно никаква вина.
Днес потърпевшият дойде в редакцията на Флагман.бг, за да разкаже историята си.
„Започна всичко преди няколко години. Спря ме катаджия, за когото знаех, че е близък с бившата ми приятелка. Не исках да ме „сготви“, затова отказах тест за наркотици. Отказът обаче означаваше кръвен тест. Отидох в болницата, но закъснях с 3 минути – 45-минутният срок беше изтекъл. Резултатът? Четири години без книжка и 4000 лева глоба. Това ми съсипа живота!“, разказва Милен.
Веднага, след като си върнал шофьорската книжка и пак го спрели.
„Хоп – тест за наркотици. Взеха ми проба, излезе 0.13. Казаха ми, че това доказва, че не съм бил дрогиран. Тогава защо ме наказаха? Оказа се, че момичето, с което съм бил вечерта, е употребявало. Целунал съм я и от нейната слюнка ми е отчело 0.13. Това беше достатъчно да ме осъдят! Още една година Една година без книжка!“, разпалено обяснява той.
Три месеца по-късно отново можел да кара, но спиранията зачестили. „Те вече ме познават. Карах до Кисарево, спрях за няколко Hells (енергийни напитки), прибрах се и пак ме спряха. Дадох положителен тест. Взеха ми колата, книжката – пак. Пет месеца по-късно кръвният тест излезе отрицателен! А аз пет месеца без кола и без книжка!“, ядосва се Милен.
Той няма обяснение защо всеки път го спират. „Колата ми е Хонда Сивик Тайп Р – всички полицаи я знаят. „Подвижна мишена“ съм. Питал съм ги – на кой съм мишена? Защо ме спират постоянно? Това е абсолютен тормоз!“
Преди седмица най-накрая си върнал книжката и колата
„Тъкво си помислих, че всичко е наред, но - не беше. Една седмица по-късно – пак ме спряха. И за моя изненада пак положителен тест! Последва 24 часа задържане. Пак ми взеха колата! Вече не знам какво да правя. Вложил съм всичко, което имам, заложил съм вещи, за да мога да си платя адвокатите. Какво повече?“, отчаяно пита той. Кълне се, че не вземал наркотици, пушил само вейп, който му отчел метамфетамин.
Милен твърди, че само иска справедливост. „Шест години съм без книжка, шест години съм гонен като престъпник, а нямам вина. Не мога да повярвам, че живея в държава, в която можеш да изгубиш всичко, без да си направил нищо. Това не може да продължава!“, твърди Милен.
Вижте повече във видеото:
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години

Иначе искат високи заплати, нищо не правят, пърдят и спят на смените , държавата им плаща от гърба на данъкоплатците.
Тормозеха лапетата.Ужас! Трагедия!
Любомиров Русинов .
Май на баща му викаха Любо калинката ,ако не се лъжа .
Жельо ,Вейдъра , Миндов, е бяха ли в един взвод в 32470 ?
А фактите сами говорят за себе си....
Помня го в кварталното училище този и брат му...Бънито...редовно ошамарваха по- малките ученици и им вземаха парите
Само това е достатъчно, за да преценят всички колко ти е багажът.
Police is terrorice!
Бургас от 1944г.е милиционерско-ченгеджийски град.
Всичко се върти или от, или около ченгета.
До 1989г.им плащахме да си затварят очите,та да можем да купим някой долар, сабо или Сейко от Кореком.
След 89-та стана още по-страшно, щото станаха по-алчни от хиените в Африка.