×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В България не може да се създаде нищо истинско - „Величието” е просто симптом


В България не може да се създаде нищо истинско - „Величието” е просто симптом
Предлагали на Ивелин Михайлов 50-100 млн.лв. да крепи ГЕРБ и Ново начало, след като КС го вкара в Парламента, но той имал достойнство и не бил проститутка - ударихме дъното на всички дъна
14 Март 2025, Петък, 11:50 ч.
Автор: Калина АНДРОЛОВА

Страната ни беше възпрепятствана през последните 30 години да развие отворена икономика, тя беше смачкана през изграждане на декорни, фалшиви институции

Ивелин Михайлов с мократа глава и избелялата тениска, който ще влиза в парламента, обясни, че му предлагат между 50 и 100 милиона, за да крепи ГЕРБ и Ново начало, но той не е проститутка и има достойнство. Ударили сме ниво под дъното на всички дъна. Задкулисни кръгове от сивата икономика и някои външни фактори боравят с човешки проекти с психотично качество, ползвайки странни индивиди.

Кой има интерес от хаоса, който се разгръща от няколко години?! Кой помпи методично схема за разграждане на съдържателите на властта, които доскоро бяха, винаги са били, а и сега са с достатъчни предимства върху общия контрол?
Бомбата „Величие“ беше поддържана и лансирана в готовност за краткосрочни ползи от едни кръгове, но нищо чудно да бъде усвоена от други кръгове за война срещу първите. Или да постигне задачите на сивите зони. Имам усещането, че България през формален поглед иска да влиза в еврозоната, но контролиращите сивите трафици в тази държава, гранична за ЕС, ще воюват това никога да не се случи. То ще са проекти, то ще патриотарски чувства, то ще са шествия и заливане с бои, то ще е „Величие“, междуцарствие, Меч, кръстоносците, православните, руснаците, синьото лято, бялата пролет и пр. Великодушен театър за глупаци.

България беше възпрепятствана през последните 30 години да развие отворена конкурентна икономика, тя беше смачкана през изграждане на декорни, фалшиви институции, които трябваше да представляват пред западния свят – нашето желание за „демокрация“. Ние сме актьори, които търсим външен режисьор, който да удостовери, че сцената е легитимна. След това спираме да работим и се отдаваме на разгул, чукане на актриси и разпродаване на театъра, корумпиране на режисьора, алкохолизираме го, превръщаме го в нещо като нас. Отдавна сме приключили с протолиберализма, държавата не ни е проблем, тя ни е инструмент за разграждане, за източване, за пиянство и дерибейство.

Онзи ден се заговорих с една умна, млада доцентка за това-онова и тя ми каза: „Не гледам телевизия, не мога да понасям тази манипулация на ума, това изкривяване на истината. В парламента има поне двама психопати и един наркоман, аз съм лекар и виждам това.“

И сега, проверкатата показва, че няма бюлетини. Протоколът истински ли е? Или е фалшив? Не може да се установи. Някой по пътя е бръкнал в чувала и ги е изхвърлил в кофата за боклук. Какво прави прокуратурата три месеца?! Показва несъстоятелност и зависимост. Доказва наличието на твърдо изградена клиентелистка политическа система като характерна норма на българското общество след падането на комунизма. Това разбира се е по-добро от военна диктатура. Но не е ефективно за напредъка на държавата.

Изборите в България винаги ще са изключително важни и оспорвани оттук нататък, тъй като хищниците за ресурси се разцепиха минимум на два лагера, а достъпът до държавата като среда за източване е от решаващо значение за политическата защита. Активната част от избирателите, политическите партии, социолозите, анализаторите, групите за натиск, всички те са членове на клиентелистки мрежи. Наводняването с идиотски проекти ала „величие“, ПП, и някои други е просто част от хаоса (за защита и продължаване на извличането) и невъзможност в България да се създаде нещо истинско.

ПП сега ще започнат да нарастват леко, благодарение на задкулисие, което иска, може и наистина ползва човешката алчност и глупост за политически инструменти. Прокси формация в борбата за ресурси, начело с измамници, легендирана като прозападна още от времето, когато Херо казваше на Радев, че е "голям ръководител", понеже й изглеждаше послушен и добре се включи в цветната революция за промяна на енергийните и други трафици, и преформатиране на адресатите на корупционните схеми.

Пришиването на Борисов към Пеевски не е достатъчна истина, не е съвсем истина. Има някакво взаимодействие, но то е принудителна защита. Те, двамата, хем са добре, хем не са. Общата заплаха от вражески натиск ги съюзява. Всъщност Борисов взаимодейства с всички и едновременно с това се пази от всички. Радев бива считан отвреме навреме за потенциално „силен“.

Всъщност Радев от самото начало е тежко използван, с възнаграждение, което му се струва сладко. Но не Радев осъществява плановете за себе си. Радев го бутаха и осъществяваха едни кръгове, дето търсеха реванш за по-конкретен пробив към ресурсите и изтласкване на ГЕРБ. Та какво постигнаха нашите алчни умници, задкулисните елементарни богаташчета, илитерати, на които мозъчните гънки стигат единствено до върховете за управление на ку*ви?!

Държавността им е малко джобна, битова материя, нещо от основата в пирамидата на Маслоу. Ако има кражби, разбират нещата, ако трябва да се спасява държавата, етноса, народа, бъдещето, национална сигурност ли? Това яде ли се, чука ли се, харчи ли се? Ако не, пиши ги напили се, прекарващи времето си в бардака!

Тези хора постигнаха унищожаване на политическата тъкан, въвеждане на психотични проксита, разрушителни защитни реакции, въвеждане на още по-неграмотни от неграмотните и сриване на България. „Величието“ е само симптом, елемент, дребност, инструмент.

Позиция във Фейсбук

 


В категории: Политика


Калина АНДРОЛОВА, политически коментатор Автор
Калина АНДРОЛОВА, политически коментатор
19
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас 15/06/2026, Понеделник 23:17 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим перфектните бързи спагети Как да направим перфектните бързи спагети 15/06/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент 15/06/2026, Понеделник 18:50 2
19
Коментара по темата
19.
Бай..,..
14.03.2025 17:56:00
19
7
Нито една партия и религия не дават нищо на обикновените хора ! Те само смучат !
18.
Флагман Жини
14.03.2025 17:30:19
12
6
Най смешната институция сте, срам за Бургас! Отивайте в Анадола
17.
ПееФски
14.03.2025 17:28:31
14
7
Колко взехте от Боко тиквата и свинята за тоя коментар!!! Рая
16.
Андропова
14.03.2025 15:24:21
14
11
Андропова, що не пишете вие от флегман подобни коментари за боко и шиши?
Платени измекяри.
15.
Za VELICHIETO
14.03.2025 14:43:11
20
4
Glasuvah i pak za VELICHIETO shte glasuvam !!!
14.
Брей че мисли
14.03.2025 14:41:21
18
12
Андропова, не се надценявай в мисленето! Само една журналистка се, при това платена от зайчарника!
13.
Не на гласуването
14.03.2025 14:32:39
8
9
Спрете се!!!
Стига сте гласували вече!!!
Не виждате ли, че се набертуниха един"бюлюк" партии и партийки и нищо не правят за държава и народ!!!
Не гласувайте повече!!!
Само така ще им докажем, че сме единни, че сме народ, а не мърша!!!
Да покажем, че търпението ни се изчерпа вече 35 години диктатура и геноцид!!!
Не ходете да гласувате повече!!!
Не виждате ли, че продължават да унищожават родина и народ!!!
Без партии и политици!!!
12.
Ти ак
14.03.2025 13:42:48
22
12
Калина не е политически коментатор, а коментатор на ГЕРБ. След като вчера вижда каза, че няма да коментира решение на съда понеже винаги така правил, днес се събуди с друг акъл и почна да плюе по съда, че и намеси президента.
Дежурните придворни пажове като калинчето веднага подеха тезата на вожда, както правиха и през 1985 с тезите на другаря Живков.
11.
XX
14.03.2025 13:34:35
16
8
Ужасен ужас в русофилКомънъз путинофилска бг :))))))))
В най-бедната членка на ЕС най-русофил ломънъз милиционерска и на първо място по онкология, галош създава партия Величие :)))))) Колко много съвпадения !
Кто виноват ?
Естествено виновни са американците и евреите ,но не съвсем, русофил комънъзите путинофили,които цял живот "унищожават и фалират " Хамерика,защото ги поробила и им пречила да се развиват,всъщност в един прекрасен ден се събудиха като
тръмписти -американофили .
Така че виновни са само евреите иииии натовците без хамериканците и унгарците,защото Тръмп и Орбан са чисти руснаци от Киевска Рус ,като кадировците ::::)))))))))))))))))
Ужасен ужас ! Потомствени клинически идиоти :))))))))))
10.
Пю
14.03.2025 13:11:17
12
21
Щом Боко и Шиши се плюнчат,значи всичко е точно .
9.
isildur1
14.03.2025 12:56:02
4
23
Не че му вярвам и харесвам този, но такива статии от типа лично мнение на псевдоинтелигентен блогър, не подхождат на интернет страница с претенции за обективна медия. Нямам идея как не са ви спукали от дела за клевети и оронване на престижа, най-вероятно защото толкова и ви четат...
8.
RATM
14.03.2025 12:48:33
13
36
Два дни гледаме изказванията на изнервените ,задъхани шопари - Боко и Шиши . Ако не за друго, поне за това си заслужава влизането на Величиеп!
7.
Джаба и буци магнитски
14.03.2025 12:36:15
11
36
Щом платените "псевдо журналисти" и медии на двете корумпирани прасета реват, значи всичко е точно.
6.
мислещ
14.03.2025 12:32:53
14
40
Гербаджийските тролове и журналисти не са на себе си тези дни. Отиваме на нови избори и този път служебното правителство май няма да е тяхно, МВР-то също.
И затова толкова ги боли. При честно избори Борисов ще има 7-8%, а Шиши Пеевски дори няма да влезе в парламента!
5.
Do 2
14.03.2025 12:32:21
9
20
Ей престъпници,ще се наядете на топъл к0р. Мунчо черпи.
4.
До 2
14.03.2025 12:16:12
12
21
Баба ти смени ли ти памперса ве, разбирач??
3.
f3
14.03.2025 12:06:04
1
41
В парламента има поне двама психопати и един наркоман, аз съм лекар и виждам това - в грешка сте, поне 20 психопати и поне 100 наркомани.
2.
ДПС-Дорожное Проверовочноя Служба Новое Начало
14.03.2025 12:04:18
38
27
Спонсорите на Ивелин от "Величие":
1.Ппезидента Радев и "Пътя та Копринките"
2.Бизнесмена боклекчия БОБОКОВ
3.Медийния иглач Иво Пракопиев
4..Т.И.М и кръгове от военни с РУСОфилска насоченост от служите ВКР и НСлС като подполковник Марков свързани с Радев със зелени нишки аплетен в 1 голям Зелен чорап)
1.
Кукуригуу
14.03.2025 11:52:45
10
7
Доброй утро, маленки работничих
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, опитал се е да помогне Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Двама от 16-те задържани са оказвали натиск на свидетели, присъствали на катастрофата на „Челопешко шосе“ Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Черно БМВ уби млада жена на тротоара в Свети Влас при зверска катастрофа Ако се намирате в района, шофирайте внимателно, спазвайте указанията на полицията и по възможност използвайте алтернативни маршрути „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм Димитър Костадинов официално премина в „Локомотив“ (София) след силен сезон край морето Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори