Община Созопол обяви стипендии за всеки, записал се да следва медицина в БДУ
Бургаският държавен университет (БДУ) „Проф. д-р Асен Златаров” и неговите предимства днес бяха презентирани пред ученици
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев обяви, че ще подкрепи със стипендии всички завършващи средното си образование ученици, които запишат да следват висшето си образование по медицински специалности в Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров”. Заявката, която той даде, бе направена по време на среща между учениците от созополското СУ „Св.св. Кирил и Методий” и представители на БДУ, която се състоя в читалището на морския град.
Повод за срещата бе обявеното партньорство между университета и Общината, което днес започна с това, че представители на ВУЗ-а обясниха на бъдещите кандидат-студенти какви са предимствата на това да изберат именно БДУ за продължение на своето образование.
„От миналата година Общинският съвет подкрепи нашата инициатива да имаме програма, с която да можем да подпомагаме финансово студенти от община Созопол. Студентите получават сума в размер на до 50% от минималната работна заплата месечно за периода на семестрите, след като сключат договор, че след завършването си ще работят за определен срок за Комплекса за социални услуги и здравеопазване. Хубавото е, че по този начин, след завършване, вие директно имате осигурена работа, която ще ви даде старт на кариерното и личностно развитие”, обърна се към учениците кметът Тихомир Янакиев.
След срещата той говори пред медии за това какви са очакванията му за Лято 2025, готов ли е Созопол за сезона и проблемите, свързани с факта, че за поредна година гласуването на Държавния бюджет се бави. Очаквайте подробности!
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа
Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха
Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив
7 сафрида за 7,10 евро и литър наливно вино за 28,50: Сметка от Пловдив разгневи клиентка
Агент под прикритие купил 500 г фентанил от наркобандата с лаборатория във „Факултета“
Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години
Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова
Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро
Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия
Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва

Обвързващ договор да работят в общината - ок, но защо стипендията трябва да е за определен ВУЗ?
Ами ако искам да завърша в Пловдив, Варна, София и пак да се върна да работя за общината?
Данъкоплатците дали са съгласни техните пари да отиват в определен университет?!
Уязвими сте поне по няколко закона - защита от дискриминация, нелоятна конкуренция, коментирахте ли с юрист това решение, преди да се впуснете в него?
Няма нито едно бяло дете.
И с парите на белите данъкоплатци, ще издържаш, тъмни студенти в съмнитерен университет.
И защо ?
Пътувай !
Цели две години още глупости на търкалета.