100 лева за МариаМед в кръчмата
Жените луднаха по кючека на 8 март, бие Васко Жабата в TikTok
Кючек, взаимстван от рекламата на сироп за кашлица, е хит в кръчмите, а оркестрите взимат минимум по 100 лева, за да го изпълнят като поздрав, пише „Телеграф“. Рефренът: „на кашлица щом дойде ред, на помощ идва Мариа Мед“, вече повече от месец води тренда в платформата TikTok.
Текстът и музиката от закачливата реклама водят в класацията и са на път да изместят превърналият се в общобалкански хит „Васко Жабата“.
По-добре "ракия с лед", отколкото "Мариамед"
Рокля
Песента вече има и различни вариации, като сред най-популярните е замесването на меда с ракия и лед: „ракия с лед, домашно вино и пастет, направо става голям банкет“, гласи текстът. Мелодията е взаимствана от гръцкия хит Μαρία με τα κίτρινα, което в свободен превод е „Мариа в жълтата рокля“.
Освен като кючек в българските кръчми песента „Мариа Мед“ се изпълнява и под формата на хоро. Особена популярност придоби в дните на Международния ден на жената – 8 март, когато масово дами си я поръчваха от оркестри и диджеи по кръчми и дискотеки.
Вайръл
Чалгаризирането на изпълнението, превръщащо се във вайръл, не е прецедент у нас. Миналата година популярната детска песничка „Кравата Лола“, с която младите майки приспиват малчуганите си, също мина в лекия жанр. „Кравата Лола“ се вихри в TikTok със своя чалга вариант и набра огромна популярност.
Първо у нас, а след това трендът бе подет от съседите в Сърбия и Северна Македония. Тотален хит обаче все още си остава слабо известното парче на оркестър „Камчия“ - „Комбайна вършачка“, което като „Васко Жабата“ прехвърли не само България и Балканския полуостров, но дори стигна до Западна Европа и САЩ.
Кървава драма край Киев: 27 души загинаха при взрив след удар с дрон по склад
Община Созопол благодари на пожарникарите, полицейските служители и доброволците
Гергана Петрова: Започнаха да ме бутат от НСО, а бях доста далеч от Румен Радев
Натали Пашева пак в стола на Марина Цекова: Какво става в „Събуди се“
Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите?
Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск
КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект
Трагедия в Бургас: Възрастен мъж загина след падане от бл. 71 в „Братя Миладинови“
Тойотата на нахакана млада дама, заемаща две паркоместа в Бургас, вбеси съседите й
Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира
Мечка опустоши пчелин край Асеновград, изяде 150 кг мед за седем нощи
Готви се нов Закон за МВР, зависими служители ще бъдат отстранявани от системата
