×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разочарование за Киев! Тръмп иска подземните богатства, а гаранции за мира и сигурността няма


Разочарование за Киев! Тръмп иска подземните богатства, а гаранции за мира и сигурността няма
Съгласие трудно ще бъде постигнато върху тази договорена база между Украйна и САЩ, прогнозира бившият кореспондент на БНТ и БНР в Москва проф. Валерий Тодоров
12 Март 2025, Сряда, 21:39 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Трудно ще е на украинците да постигнат това, което искат, защото Русия няма да приеме подобни условия, каза Проф. Валерий Тодоров

Сделката за редкоземните минерали според американския президент Доналд Тръмп е вид залог за сигурност на Украйна, но от Киев едва ли ще признаят, че това е пълна гаранция, тъй като искат мироопазващи сили в страната. Това каза в „Лице в лице“ по бТВ бившият кореспондент на БНТ и БНР в Москва проф. Валерий Тодоров. 

Ще е голямо разочарованието, ако САЩ не дадат и друг вид гаранция, добави той.

Ако се стигне до такова примирие, то може да бъде удължавано, заяви професорът. 

Примирие ли? Зеленски гневи руснаците, вехне надеждата за край на войната в Украйна

Както казват от американска страна, топката е в полето на Русия, добави той.

От Кремъл обаче не са никак ентусиазирани от постигнатото американско-украинско споразумение в Джеда, Саудитска Арабия, тъй като териториални отстъпки не са обсъждани, а проф. Тодоров изтъкна, че Путин няма как да приеме да прекрати руското настъпление. Ще му задават въпроси за какво е била специална военна операция и защо са дадени толкова жертви, добави бившият шеф на БНР, но пропусна да спомене, че след проведени референдуми бившите украински области Донецка, Луганска, Херсонска, Запорожка и полуостров Крим са включени в състава на Русия. Затова и руският президент настоява те да бъдат признати като част от страната му. 

„От Кремъл обявиха, че преговорите трябва да отчитат ситуацията на фронта, т.е. завоюваните територии не подлежат на обсъждане. Не може да става дума за никаква замяна. Някои от областите, които са обявени за руски, все още се контролират от Въоръжените сили на Украйна“, поясни професорът. 

„Трудно ще е на властите в Киев да постигнат това, което искат. Русия няма да приеме подобни условия“, прогнозира той.

„В дъното на цялата история е бързината, с която американският президент Доналд Тръмп иска да се покаже миротворец“, заяви бившият кореспондент на националната телевизия в Москва. 

„Доналд Тръмп се държи като търговец. Той шокира партньорите си отсреща. Хвърля най-крайният вариант, след което започва леко да отстъпва с идеята да постигне тактически предимства. Това става и в момента“, добави той.

„Засега руската страна мълчи. Самият факт, че бе заявено, че разговор за територии няма да има, т.е. ситуацията на фронта е базова позиция за Кремъл, достатъчно говори, че съгласие трудно ще бъде постигнато върху тази договорена база между Украйна и САЩ“, заяви проф. Тодоров. 

„Възниква въпросът какво ще се случи, ако няма примирие. След всеки кръг от преговори възникват нови проблеми, които нямат решение. В същото време на фронта продължават да се водят сражения и да умират хора“, каза още той.
 


В категории: Войната в Украйна


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Емел МАХМУД И килото на джанката удари 45 евро И килото на джанката удари 45 евро 11/04/2026, Събота 11:00 1
13
Коментара по темата
13.
*********
31.03.2026 11:05:51
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
12.
ЕТО ТУК
31.03.2026 10:52:09
0
0
walmart. com/ip/Lakewood-Organic-Pure-Pomegranate-Juice-32-Fl-Oz/36298754 ВИКАМ ТЮТЮН ДА ТРОВИТЕ ОСТАНАЛИТЕ И ДА ТРУПАТЕ ЛОЙ ИЗРОДИ !
11.
ГОВОРЕЩА СВИНЬО !
31.03.2026 10:43:44
0
0
КАК НЕМА ДА СЕ СЕТИТЕ ДА ОБЕРЕТЕ ОРЕХИТЕ ПО ПЪТЯ КЪМ ЧУБРА, ТАКА ПАДАТ И ГНИЯТ ИЛИ ДА СЕ СЕТИТЕ ЗА СОК ОТ НАРОВЕ 30$ ЛИТЪРА, НАРОНЕН Е 4 € ЗА 100ГР. ЗА ДРОНОВЕ СТЕ СЕ СЕТИЛИ ШИБАНИ ИЗРОДИ !
10.
Стойков
13.03.2025 09:04:04
0
3
Ама ние май нямаме такова име ВалериЙ...! Явно е заимствано от Русия! Като си толкова голям "антипутин" вземи се прекръсти!
9.
Aнгелова
13.03.2025 08:57:14
0
4
Едно време този валери тодоров беше комуняга, а сега се прави на голям урсулафон дер лайнен!
8.
Бат Дончо го играе рекетьор?
13.03.2025 08:49:40
0
2
Също като всевдомутрите, които ги пердашат 60-70 килограмови кикбоксьорчета
7.
Бай
13.03.2025 07:15:19
1
6
Щи ги доят бавно май
6.
Марк Твен
13.03.2025 06:38:07
2
9
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
До братска Одеса! Победа будет за нами!
Долу ЕВРОБИТЕ, вън от България!

Z
5.
Ко ?
13.03.2025 06:27:43
1
13
Къде е станал "професор", този посредствен журналист ?
Явно в училището на Сорос, Нов български университет, раздават титлите на килограм, за верноподаничество.
4.
До 2
13.03.2025 02:13:03
2
16
Проблемът си е изцяло техен.Заложили са на куц кон.
3.
Мир
13.03.2025 01:30:15
32
22
Ще има мир когато тъпите укри измрат, защото явно са си повярвали на собствените лъжи и на господарите си зад океана и защото разумът е изключително дефицитен там.
После Русия, Румъния, Полша и др. ще си вземат своите земи, а сащ и ес ще ръбат червеи.


Z
2.
News
13.03.2025 00:17:24
32
28
На всеки адекватно мислещ човек му беше ясно, че Зеленски ще го лапа голям, дебел и вмирисан. А тези които още не са разбрали, защо Англия и Франция толкова защитават алкашите и пищят на умряло не е защото на някой му пука, а защото енергийната компания на Украйна е кредитирана от английска банка а руснаците освен че удрят енергийната инфраструктура, владеят и Аец Запорожие, загубите на Англия са в милиарди. Франция пък държи на концесия находища в Украйна, които вече са под руски контрол. Загубите на Франция също е в милиарди.
1.
Yes
12.03.2025 22:43:12
32
32
Бой докато укрите не спрат да въздуходишат! Теемобарни и ядрени бомби до 117 и обратно за тези ИЗВЕРГИ.

Z
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Експерти коментират ролята на световните петролни пазари, запасите и геополитическата стабилност за движението на цените Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Симптомите често остават незабелязани - специалисти предупреждават за дългосрочни рискове за сърцето, имунната система и метаболизма БАБХ издирва 800 заклани агнета без проследим произход БАБХ издирва 800 заклани агнета без проследим произход Проверки в цялата страна засилват контрола преди Великденските празници Димитър Николов: Янка Рупкина беше голям приятел на Бургас и региона, ще я помним вечно (ВИДЕО) Димитър Николов: Янка Рупкина беше голям приятел на Бургас и региона, ще я помним вечно (ВИДЕО) С тези думи градоначалникът на морския град изпрати голямата странджанска певица Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Над 50 години след първата копка на магистрала „Хемус” последната реално построена отсечка свършва при пътен възел „Дерманци” в Ловешка област Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Десетки сигнали поставят под съмнение коректността на онлайн продавач на ръчно изработени ножове Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас "Борбата за държавата не е приключила, тя едва сега започва! Време е за истинска битка срещу корупцията“, каза Бачийски Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Телата им са изхвърлени в плитчините край скалист участък До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея От идната седмица тежка техника влиза в района, а първият етап от Морската градина дава старт на дълго чаканата промяна Поморие не е малка община, а място с голям потенциал Поморие не е малка община, а място с голям потенциал След двата ми мандата като общински съветник в Община Поморие осъзнах, че много от местните проблеми нямат решение без промени на национално ниво – както във финансирането, така и в законодателството, казва Петя Арнаудова 
Императорският пингвин вече е „застрашен“ заради климатичните промени Императорският пингвин вече е „застрашен“ заради климатичните промени Учени предупреждават за ускорена загуба на лед в Антарктида и риск за размножаването на вида Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Експерти коментират ролята на световните петролни пазари, запасите и геополитическата стабилност за движението на цените Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Симптомите често остават незабелязани - специалисти предупреждават за дългосрочни рискове за сърцето, имунната система и метаболизма Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Американският президент заяви, че имат работа с хора, за които не знаят дали казват истината или не Педофилия по закон: истинското лице на Иран Педофилия по закон: истинското лице на Иран От секс с 9-годишни до обесване на кранове – теократичният режим, който българските русофили защитават като „жертва“ Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Днес адвокатът на престъпника настоя пред съда, че той „изобщо не е имал представа“ колко ценни са били предметите и ги е раздал на приятели Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Съгласно споразумението за прекратяване на огъня, преди началото на преговорите между САЩ и Иран в пакистанската столица Исламабад Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Единствената причина да са живи е, че преговарят! Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Защо изхвърлихте съседа си през балкона?
Обвиняемият:
- Съседа не съм го хвърлял... само гардероба, защото започна да скърца.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори