Почина Гочето
Георги Найденов е роден на 28 януари 1936 година в Пловдив
На 89-годишна възраст почина легендарният пловдивски вратар Георги Найденов - Гочето. Найденов е втори вратар на Ботев при шампионската титла през 1967г. на "канарчетата". Изиграва два мача в шампионския сезон на Ботев.
Георги Найденов е роден на 28 януари 1936 година в Пловдив. Започва да играе футбол в Локомотив (Пд) през 1946 година при треньора Георги Генов - Гегата. Учи се на вратарското майсторство от Кольо Аров. Треньорът, комуто дължи най-много във футбола, е Стефан Паунов.
На 17 години Георги е привлечен в представителния отбор на Локомотив и играе там между 1953 и 1955 година. След това преминава в Динамо (Пловдив). Като войник играе за "Ген. Заимов" (Сливен), а от 1958 година е в Ботев (Пд), където се състезава до 1968 г.
В "А" РФГ Найденов има изиграни 148 мача. Шампион е с Ботев за 1967 година и носител на Купата на България през 1962 г. Има 7 мача в "А" националния отбор. Участник е в олимпийските игри през 1960 г. в Рим. Бил е треньор на Ботев Пд (1972-1974 г.), "Миньор" (Рудозем), "Ботев" (Кричим) и Първомай.
Дневен хороскоп за 17 април 2026: Изпитания, съдбовни срещи и шанс за духовно израстване
Зодии, които трудно прощават изневяра
Президентът на ФИФА Джани Инфантино категоричен за Иран
Домашен хляб без месене - лесна рецепта
Как да съхраните сиренето и кашкавала свежи по-дълго
Тайната на меките и ухаещи кърпи - лесни трикове за перфектен резултат
Хрупкави картофи с неустоим вкус
Звездна война в Реал: Скандал между Винисиус и Белингам
Министър Трайков и Френско-българската търговска камара обсъдиха ключови въпроси
Енергиен експерт: Напълно възможно е дизелът да стигне 2 евро за литър
Най-крехките свински пържоли на фурна - рецепта за сочно и топящо се месо
Звезда от "Американски пай" се развежда на 52, в изумителна форма
