Тази сутрин започна спецакция в пунктовете за продажба на горива
Новината съобщи премиерът Росен Желязков
Спецакция в пунктовете за продажба на горива е започнала в сряда сутринта, обяви премиерът Росен Желязков в началото на правителственото заседание. В операцията участват МВР, НАП, Агенция „Митници” и ДАМТН. Те ще проверяват за евентуално избягване на данъчно облагане, както и за качеството на горивата.
„Аз днес ще се запозная на място в координационния център с хода на тази проверка. Тя няма да е нито първата, нито последната", допълни Желязков.
По отношение на държавния бюджет и бюджетите на НЗОК и ДОО, министър-председателят подчерта, че в края на първото тримесечие те все още не са гласувани. „Това поставя много сериозна задача пред работата на приходните агенции за настоящата година. Вярвам, че МФ, НАП и Агенция „Митници” ще бъдат на висота, за да изпълнят амбициозната приходна програма на правителството”, каза Желязков.
Продължават и мерките в Агенция „Пътна инфраструктура” и Тол управлението. „С министър Иванов обсъдихме въпроса за ускоряване на въвеждането на системата за контрол на средната скорост”, каза още Желязков.
Министър Тахов обясни, че е готов законът за агрохранителната верига и от утре започва общественото му обсъждане.
След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България
Мерцедес блъсна 63-годишна жена на пешеходна пътека пред Летище-Бургас
Митническо куче и куче робот с ексклузивна среща на Teen Boom Fest 2026
Разкриха кражба за 2000 евро в „Меден рудник“: Двама бургазлии задигнали 200 метра меден кабел
Димитър Николов: Не ставам за политик, а за работа - време е да спрем с делението в името на България
Златен удар на Малко Търново: Над 600 грама бижута за 88 хил. евро откриха в чанта и джобове
Шок в тениса! Кокаин в пробата на Ник Кириос: Финалистът от Уимбълдън е отстранен
Президентът на Яхт клуб „Черноморец“ Валентин Николов оглави „Прогресивна България“ в Приморско
23-годишен пловдивчанин кара из Созопол надрусан с кокаин, амфетамин и метамфетамин
Дико Диков: Плажът в Св. Влас е отворен за къпане, изграждаме нова пречиствателна станция
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Баня е пример как модерната среда променя качеството на живот
Андрей Гюров на крачка от президентската битка: Кандидатурата се очаква до дни
