Фон дер Лайен с позиция за митата
ЕС остава открит за преговори със САЩ
"ЕС остава открит за преговори със САЩ по въпроса за митата", заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в изявление, след като по-рано тази сутрин влязоха в сила нови мита на САЩ и бяха обявени контрамерки от европейска страна.
"Търговските отношения между ЕС и САЩ са най-мащабните на света, донесоха напредък и сигурност за милиони хора, създадоха милиони работни места", отбеляза Фон дер Лайен. "Дълбоко съжаляваме за решението на САЩ. Митата са данъци, лоши са за потребителите, внасят несигурност за икономиката и работните места, никой няма нужда от това", добави тя.
Европейският съюз ще наложи контрамита на американски стоки на стойност 26 милиарда евро.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Само с плащането на мита може да се създаде истинска конкуренция между производствата и икономиките на всяка една от държавите.
Естествено корупцията в агенциите отговорни за плащането на реалните мита и данъци за всеки внос трябва да бъде нулева..........с една дума трябва да има държавност!!!
Помислете, сега стокооборота между страните от ЕС са с нулеви мита и води единствено до счетоводни измами и свръх печалби на чужди картели,които на практика са без конкуренция.
При 80 процента изцяло вносни стоки в България, ако имаше мита върху вноса, логично в държавата ни щяха да влизат милиарди от фирмите които искат да търгуват на нашия пазар......както си беше до 2007 година!?!?!?!?
А ако различните чужди производители не желаят да правят внос и да плащат мита за това, ще се създаде вакуум и липса на определени стоки ,което от своя страна ще допринесе до възможността да се възобнови родното ни производство....
Европейският съюз обслужва единствено
чужди могъщи интереси и техните милиардни печалби на няколко държави от този съюз(4-5)а за всички останали е унищожителен както икономически,така и политически........
Мита,граници,армия и националната валута са сигурността за всяка една държава!!! Всичко останало са либерал-глобалистки уйдурми за обезличаването на нациите и техните държави!!!!!!
Времето ще покаже,че съм прав.........