Фон дер Лайен с позиция за митата
ЕС остава открит за преговори със САЩ
"ЕС остава открит за преговори със САЩ по въпроса за митата", заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в изявление, след като по-рано тази сутрин влязоха в сила нови мита на САЩ и бяха обявени контрамерки от европейска страна.
"Търговските отношения между ЕС и САЩ са най-мащабните на света, донесоха напредък и сигурност за милиони хора, създадоха милиони работни места", отбеляза Фон дер Лайен. "Дълбоко съжаляваме за решението на САЩ. Митата са данъци, лоши са за потребителите, внасят несигурност за икономиката и работните места, никой няма нужда от това", добави тя.
Европейският съюз ще наложи контрамита на американски стоки на стойност 26 милиарда евро.
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона

Само с плащането на мита може да се създаде истинска конкуренция между производствата и икономиките на всяка една от държавите.
Естествено корупцията в агенциите отговорни за плащането на реалните мита и данъци за всеки внос трябва да бъде нулева..........с една дума трябва да има държавност!!!
Помислете, сега стокооборота между страните от ЕС са с нулеви мита и води единствено до счетоводни измами и свръх печалби на чужди картели,които на практика са без конкуренция.
При 80 процента изцяло вносни стоки в България, ако имаше мита върху вноса, логично в държавата ни щяха да влизат милиарди от фирмите които искат да търгуват на нашия пазар......както си беше до 2007 година!?!?!?!?
А ако различните чужди производители не желаят да правят внос и да плащат мита за това, ще се създаде вакуум и липса на определени стоки ,което от своя страна ще допринесе до възможността да се възобнови родното ни производство....
Европейският съюз обслужва единствено
чужди могъщи интереси и техните милиардни печалби на няколко държави от този съюз(4-5)а за всички останали е унищожителен както икономически,така и политически........
Мита,граници,армия и националната валута са сигурността за всяка една държава!!! Всичко останало са либерал-глобалистки уйдурми за обезличаването на нациите и техните държави!!!!!!
Времето ще покаже,че съм прав.........