Фон дер Лайен с позиция за митата
ЕС остава открит за преговори със САЩ
"ЕС остава открит за преговори със САЩ по въпроса за митата", заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в изявление, след като по-рано тази сутрин влязоха в сила нови мита на САЩ и бяха обявени контрамерки от европейска страна.
"Търговските отношения между ЕС и САЩ са най-мащабните на света, донесоха напредък и сигурност за милиони хора, създадоха милиони работни места", отбеляза Фон дер Лайен. "Дълбоко съжаляваме за решението на САЩ. Митата са данъци, лоши са за потребителите, внасят несигурност за икономиката и работните места, никой няма нужда от това", добави тя.
Европейският съюз ще наложи контрамита на американски стоки на стойност 26 милиарда евро.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Само с плащането на мита може да се създаде истинска конкуренция между производствата и икономиките на всяка една от държавите.
Естествено корупцията в агенциите отговорни за плащането на реалните мита и данъци за всеки внос трябва да бъде нулева..........с една дума трябва да има държавност!!!
Помислете, сега стокооборота между страните от ЕС са с нулеви мита и води единствено до счетоводни измами и свръх печалби на чужди картели,които на практика са без конкуренция.
При 80 процента изцяло вносни стоки в България, ако имаше мита върху вноса, логично в държавата ни щяха да влизат милиарди от фирмите които искат да търгуват на нашия пазар......както си беше до 2007 година!?!?!?!?
А ако различните чужди производители не желаят да правят внос и да плащат мита за това, ще се създаде вакуум и липса на определени стоки ,което от своя страна ще допринесе до възможността да се възобнови родното ни производство....
Европейският съюз обслужва единствено
чужди могъщи интереси и техните милиардни печалби на няколко държави от този съюз(4-5)а за всички останали е унищожителен както икономически,така и политически........
Мита,граници,армия и националната валута са сигурността за всяка една държава!!! Всичко останало са либерал-глобалистки уйдурми за обезличаването на нациите и техните държави!!!!!!
Времето ще покаже,че съм прав.........