Жена закла мъжа си, но няма да лежи в затвора
Съдът свали обвиненията
Австралийка сомнамбул избегна наказание за престъпление, което извършва в съня си, съобщава The Guardian, предаде "Факти.бг".
През септември 2023 г. 47-годишната Илкнур Калискан нападнала с нож 50-годишния си съпруг и го убила. Адвокатите на жената настояха, че тя е невинна, защото страда от парасомния и може да е извършила престъплението в съня си.
През април 2024 г. Калискан била освободена под гаранция, за да участва в научно изследване, свързано с парасомнията й. През ноември 2024 г. резултатите от проучването са предадени на прокуратурата.
На съдебно заседание на 4 февруари 2025 г. прокурорите обявиха, че делото е приключено и обвиненията са свалени. Причината за това решение не беше посочена.
Жерар Депардийо обжалва присъдата - нов процес
Почина Ян Тиман - най-силният шахматист на Запада от ерата на Карпов и Каспаров
Михаела Василева разпали страстите в "Ергенът" - Марин и Стоян в битка за сърцето ѝ
ЦСКА готви трансферна бомба, натиска за доказан шампион от Аржентина
Виктор Тодоров - от изоставено дете до победител в "Като две капки вода"
Президентът: Да имаме държава на равноправие, законност и справедливост е заветът на Левски
Марин Станев - харизматичният лекар от Варна търси истинска любов в "Ергенът"
Станислав Балабанов: Кабинетът „Петрохан“ е заченат незаконно
Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит"
Изненада: Бивш премиер стана част от кабинета Гюров
18 общини без аптека - жителите на Невестино пътуват 15 км за лекарства
