×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В УМБАЛ „Дева Мария” откриха първата по рода си модерна база за обучение на студенти по медицина в България (ВИДЕО)


В УМБАЛ „Дева Мария” откриха първата по рода си модерна база за обучение на студенти по медицина в България (ВИДЕО)
Това е поредна стъпка към развитието на здравеопазването в Бургас, всеки, който завърши образованието си, ще е като медал за нашата болница, каза Софиян Абумелих - синът на основателят на лечебното заведение
11 Март 2025, Вторник, 16:27 ч.
Автор: Флагман.БГ

Бъдещите лекари и медицински сестри ще се развиват вув високотехнологична среда и да се сблъскат от първо лице с професията

Откриха първата по рода си в България специализирана база за обучение на студенти по медицина, намираща се в лечебно заведение. УМБАЛ „Дева Мария” се превръща в място, където бъдещите лекари и медицински сестри, обучаващи се в Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров” ще могат да се запознаят от първо лице и в свръхмодерна среда с бъдещето на професията.

На официалната церемония по откриването на базата, която се намира на 11-ия етаж в новата сграда на УМБАЛ „Дева Мария”, където се намира Националанта онкологична болница, присъстваха кметът на Бургас Димитър Николов, ректорът на БДУ „Проф. д-р Асен Златаров” проф. д-р Христо Бозов, управителят на лечебното заведение д-р Христо Якимов и освнователят на УМБАЛ „Дева Мария” Семир Абумелих, който даде думата на големия си син Софиян да благодари на гостите в кратка реч.

„За мен и моето семейство всичко това е много важно. Вие помагате за това баща ми да изпълни мечтата си - в Бургас да се изучават медици. Всеки един, който завърши образованието си по тази специалност, е като медал за нашата болница”, каза Софиян Абумелих.
Управителят на лечебното заведение д-р Христо Якимов благодари на кмета Димитър Николов за цялостната му подкрепа и визионерския подход. Той подчерта, че заради съвместната работа между институциите Бургас се утвърди като център на качествено медицинско образование и иновативно здравеопазване.

„Освен с високотехнологично оборудване, тук бъдещите лекари и медицински сестри ще могат да специализират при много добри лекари и съм убеден, че ще бъдат чудесно подготвени за тяхната професия. Ние, като представители на местната власт, сме толкова щастливи, че всичко това се случва и тази сутрин взех решението да внеса предложение към Общинския съвет да се облагороди района около спирката край болницата - за да има качествен и съвременен вид околната среда. Пожелавам ви да бъдете много здрави, а славата на бургаското здравеопазване да премине дори извън пределите на страната. Когато спра да виждам билбордове за лечение в чужбина, а такива със слоган „Лекувайте се в Бургас”, тогава ще мирясам”, заяви пък кметът Димитър Николов с усмивка.

Ректорът на БДУ „Проф. д-р Асен Златаров” подчерта, че ВУЗ-ът е най-бързо развиващият се в страната през последните няколко години. Към момента той разполага с 370 човека академичен състав, а още в края на настоящата 2025 г. той ще бъде увеличен с още 150.
Базата тук е прекрасна и искаме тук да се обучават студентите от Бургаския държавен университет. В медицинския колеж имаме нова специалност - ренгенов лаборант, с която бихме могли да запълним една от празнотите в бургаското здравеопазване. БДУ се разраства и среща вашата подкрепа - да могат все повече хора да учат и да остават в Бургас. Надявам се, че сме успели да дадем пример за цялата страна”, каза ректорът на БДУ „Проф. Асен Златаров” проф. д-р Христо Бозов.

Вижте повече в нашето видео:






Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години 02/08/2026, Неделя 18:54 3
България Всички новини
"Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона "Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона По информация на Флагман.бг общински председател на ПБ в Бургас ще стане човек, който не е народен представител в момента, но бил „силно отдаден на каузата“ Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова В храм Св. Неделя се чуха викове Тук не е Москва, а АБВ представи различна версия Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Дует Ритон, трио Дежа Вю, цирк Балкански и ансамбъл Българи допълват двудневната програма за Успение Богородично Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Учудващо за мнозина, вчера се събраха над 300 социалисти от региона, които посетиха събора Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) Колата е излязла от прав участък, резултатите от кръвната проба още не са известни  Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ В 03:48 часа Иван Демерджиев го посъветва да бъде по-внимателен, защото действията му може да имат сериозни правни последици Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Нас, социалистите, изключително много ни притеснява промяната в механизма за определяне на минималната работна заплата. Той трябва първо да бъде възстановен и да гарантира справедливи правила за работниците, каза Зарков Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Бомбата дойде от един от най-големите, популярни и безспорно утвърдени информационни портали за новини около песенния конкурс в Европа
В този град дилърът наема по-бързо от работодателя В този град дилърът наема по-бързо от работодателя Деца растат сред ножове, наркотици и затворени младежки клубове в английския район с най-слаби перспективи за социален успех Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Мъжът е задържан по обвинения за непредумишлено убийство и грабеж Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“. Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Супите започват от 1,90 евро, чадърът струва 2,50 евро, а час с водно колело достига 20 евро Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори