×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Март ни поднася миш-маш спектакъл! Ще се пържим с температури до 30 градуса, а после - арктично нахлуване


Март ни поднася миш-маш спектакъл! Ще се пържим с температури до 30 градуса, а после - арктично нахлуване
След средата на месеца студен фронт връща зимата
Ключови думи: март, времето, флагман
07 Март 2025, Петък, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Типично за месеца - в рамките на две седмици ще се сменят няколко сезона

Март определено е най-динамичният месец и ще ни предостави „спектакъл“ от почти всички метеорологични явления. Ще започнем с необичайно за началото и средата на месеца затопляне, което ще бъде съпроводено от фьонова обстановка. Температурите ще се повишат, като ще надминат 25 градуса по Целзий, а в някои райони ще доближат дори 30 градуса. Очаква се и период на нестабилна атмосфера, а за капак – преминаване на студен атмосферен фронт. Прогнозите сочат и очаквано застудяване, което ще донесе по-ниски температури към края на втората десетдневка на март и началото на третата, предупреждават синоптиците от Метео Балканс. 

Една от причините за този динамичен месец е новото стратосферно затопляне, което ще усетим именно през март. Трудно е да се дадат точни и категорични прогнози за това как стратосферата ще повлияе на времето на Балканите. От една страна, е възможно арктично нахлуване, което да върне зимата, но от друга – ефектът може да се изрази в застудяване и валежи от дъжд.

Март е истински кошмар както за метеоролозите, така и за земеделците, тъй като месецът е особено капризен. Точните прогнози зависят от много фактори, които постоянно се променят.

От 11 до 15 март ще се създаде фьонова обстановка, при която температурите ще се повишат още повече. В Дунавската равнина и Горнотракийската низина те ще надминат 25°C, а в някои райони на Централна България могат да достигнат до 30°C. В края на периода, заради приближаването на студен атмосферен  фронт, който ще бъде над Западните Балкани, в крайните западни и северозападни райони ще има условия за краткотрайни валежи, гръмотевични бури и дори първите градушки.

След 15 март през страната ще премине студен атмосферен фронт, свързан с преминаващ циклон. Силният югозападен вятър временно ще стихне, след което ще се обърне от северозапад. Това ще доведе до очакваното застудяване. Ще започнат валежи от дъжд, а със захлаждането по високите полета на Западна България и в Предбалкана те временно ще преминат в сняг. Температурите рязко ще се понижат, като максималните ще достигат едва около 10°C, а минималните в някои райони ще бъдат отрицателни. В планините се очаква стойности под -10°C.

Към 18-19 март времето на Балканския полуостров отново ще се стабилизира и ще се радваме на приятни пролетни температури.


В категории: Времето днес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент 15/06/2026, Понеделник 18:50 2
3
Коментара по темата
3.
Аз
08.03.2025 07:48:21
1
2
Съм декември и ви поднасям миш-маш спектакъл. Ха ха ха.
2.
Гочоолу
08.03.2025 07:25:22
1
11
Не знам на кое повече ни прилича медията ви - на миш-маш или турлю гювеч. А може би на имамбаялдъ?
1.
Еми
07.03.2025 23:00:29
2
5
Нали е женски месец ???
Типично !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм „Черноморец 1919“ привлече петима, започна подготовката с умерен оптимизъм Димитър Костадинов официално премина в „Локомотив“ (София) след силен сезон край морето Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Това  е българинът, който въведе у нас ол инклузив обслужването в големите хотели Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България
Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори