Пенсионер в акция, разследват го за държавна измяна!
Властите смятат, че 101-годишният дядо е участвал в схема насочена срещу суверенитета на страната му
101-годишен пенсиониран генерал се оказа сред разследваните за държавна измяна в Румъния. Властите в страната арестуваха двама души, а още още четирима са под съдебен контрол.
Двама от мъжете, разследвани от прокурорите на DIICOT за държавна измяна и създаване на група, насочена срещу суверенитета и независимостта на Румъния, бяха предварително арестувани в четвъртък. Други четирима ще бъдат разследвани под съдебен контрол. Твърди се, че членовете на групата са поискали помощта на Русия и са си сътрудничили с военния аташе на руското посолство и неговия заместник, пише SRI.
Обвиняемите Дину Адриан-Робертин и Семенюк Мариус ще останат в ареста за период от 30 дни, считано от датата на влизане в сила на мярката.
Сред обектите на това разследване е пенсионираният генерал Раду Теодору, на 101 години. Той не е задържан, но в сряда, 5 март, в дома му са нахлули разследващи, съобщи дъщеря му в социалните мрежи.
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ
Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито
Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне
Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г.
Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави
Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка
Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти
Общински съветник от СДС стана председател на БСП - Видин
Откриха паметник на Левски в Италия
Уникално представление отбелязва 100 години на Георги Парцалев

Дреме му на дедовия,от тук насетне,все му е тая дали ще го бесят ,разстрелват или ще го осъдят до живот....или и трите.....хахаха
дай Боже всекиму да доживее неговата възраст....!!!!