×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нощен бар, стриптийз и коктейли в бургаския хотел „България“ през 1988 г. (ВИДЕО)


Нощен бар, стриптийз и коктейли в бургаския хотел „България“ през 1988 г. (ВИДЕО)
Монтажът от последните години на соца представлява реклама на морския град и региона, представена през призмата на елитния хотел
27 Февруари 2025, Четвъртък, 21:00 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимка: Старият Бургас

Архивните кадри вероятно ще са изненада младите бургазлии

 

По време на соца нямало нищо, с което да изплакнеш окото и да зарадваш душата – това твърдение бе поставено под съмнение, заради уникално, неизлъчвано до момента архивно видео от 1988 година. 

Кадрите са част от архива на Петър Генчев, заснети в хотел „България“, който тогава се е считал за голямото бижу на морския град Бургас. И не случайно, пише bgspomen.com.

Само 12 години след откриването му през 1976 г. хотелът с вид на небостъргач за тогавашните представи вече е с всички характеристики на западен, въпреки че се намира в държава от СИВ – Съветът за икономическа взаимопомощ, който е антипод на Европейската икономическа общност, чийто наследник е днешният ЕС. Карибски коктейли във вътрешен басейн под земята, елитна кухня и еротични танци. 

Това са само част от всички услуги, които хотелът е предлагал на гостите си по времето на соца. Стаи с цветен телевизор, хладилник и мини бар по време, в което хората са мислели, че да имаш радиоточка върху шкафа е лукс. 

Видеото представлява реклама на Бургас и региона, представена през призмата на елитния хотел – какво могат да видят гостите на града, ако отседнат във високия 71 метра, 19-етажен „България“. Коментарите оставяме на вас, но преди това вижте видеото.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
22
Коментара
Емел МАХМУД Горещините в Европа се придвижват на изток Горещините в Европа се придвижват на изток 27/06/2026, Събота 13:00 0
Димитър КИРЯКОВ Поредно меле с тир и три автомобила Поредно меле с тир и три автомобила 27/06/2026, Събота 11:26 0
Емел МАХМУД Путин призова за преговори Путин призова за преговори 27/06/2026, Събота 09:09 11
22
Коментара по темата
22.
До 21
28.02.2025 20:13:08
2
0
Ментетата бяха зле тогава, зле са и сега. Единственото по-добро на днешното време е че намаляваме постепенно и супер бавно като популация. Но и на запад е така, значи ВСЕ В ПОРЯДКИ!

Z
21.
ДА БЕ.......???? ВЕРВАЙ СИ
28.02.2025 17:46:12
2
2
ЗА кола се чакаше с години,за телевизор цветен 9 месеца,ух имаше фабрики и заводи пък магазините бяха празни....и други тъпотии ..навън отиваха да бачкат солташаците на политическа върхушка,пък обикновения работник и човек беше ритан и низвергнат от всякъде....
20.
и да добавя
28.02.2025 17:37:52
1
3
Омръзна ми да слугувам,на тъпанари бг търгаши ,мошенници и бизнесмени -работодатели,дето ти смъкват кожата от гърба за мижави 1000 лв. Навън се бачкаше яко,ама и плащаха добре ,покривах си разходите,плащах си сметките и артисваха€€€€€€€€€ пък ти си бленувай за кенефа БГ-е и си мечтай...мечтай...мечтите поне са безплатни.....
19.
НАПРОТИВ
28.02.2025 17:28:58
2
3
Където отиваш,аз съм се върнал друже и добре,че беше Запада,щото си оправих живота и там ме оцениха,като човек и личност.....пък и доста народ се замогнаха и си оправиха живота,своя и на семействата си,всяка втора кола е нова или на 5-6 години максимум,жилища и апартаменти се купуват на килограм,благодарение на това,че сме в ЕС.......и прочее.....
Пък ти си плачи до утре,че ТОГАВА било хубаво...хубаво грънци,онова дето е било минало заминало и няма да се върне.....

до 18
18.
За сиромашията и гурбетчиите
28.02.2025 15:36:49
4
6
Ееееееее хе хе хе хе хе ! А сега бе , приятелю , като МОЖЕМ да ходим на Запад , какво ??? Всичко живо се изнесе да работи там , забогатЕ и стана милионери ли ? Не , приятелю , НЕ ! Сиромашия има навсякъде , дори и в най-богатите Държави . Винаги е било така и винаги ще бъде . Истината обаче е друга : Вярно , е че тук не бяхме толкова заможни , но също така е вярно , че тук ВСЕКИ имаше гарантирано работно място от Държавата ! ВСЕКИ можеше да изтегли практически безлихвен заем от ДСК и да си купи СОБСТВЕНО ЖИЛИЩЕ ! Лично аз помня как тогава Държавата строеше цели чисто нови панелни комплекси и хората веднага се нанасяха там да живеят . И да работят в същия град , разбира се . Да . Работника в НРБ имаше СТАТУТ ! Имаше собствено жилище , собствен автомобил . безплатни детски градини , училища и ВУЗове за децата си , Безплатно здравеопазване и ГАРАНТИРАНО ОТ ДЪРЖАВАТА работно място . КОЕ от изброеното имаме сега ? Хайде пробвай се днес да изтеглиш заем за да си купиш жилище , че тогава да видим КОЛКО ТОЧНО живота ще ти трябват за да се разплатиш . Само за сравнение - в иначе напредналата германия , 70 процента от Германците ЦЯЛ ЖИВОТ БАЧКАТ като волове и живеят под наем , щото не могат да си купят жилище ! И сега е така . А ние при Тошо можехме ! А народа се юрна на гурбет , щото ТУК МУ УНИЩОЖИХА ПРЕДПРИЯТИЯТА , и маса народ остана на улицата ! Ако някак си можеше с магическа пръчка да се върнат предприятията и работните места от Бай Тошово време , повервай ми ВСИЧКОТО западни гурбетчии ще се прибере да живее и да работи тук . Щото ти явно НЕ знаеш , какво е да си бачкер ТАМ !
17.
do 16
28.02.2025 15:03:03
4
5
Приятелю,дори така да е било,беше си сиромашия,тогава да можехме да пътуваме свободно на Запад,да работим и живеем ТАМ,кьорав българин нямаше да остане на територията БГ-е.....вервай ми....
16.
Светла му памет и вечна слава на Бай Тошо
28.02.2025 11:21:25
8
15
По всичко си личи , приятелче , че по времето на Бай Тошо , ти в най-добрия случай си бил още в пелените . Даааааа ... Щом правиш опит да сравняваш тогавашния разкошно подреден и чист Слънчев бряг , където цените бяха достъпни за всеки , с днешното бетонно гето пълно с мутри и наркодълъри на всеки ъгъл , когато даже е опасно за живота да замръкнеш . Личи си още така , че явно НЕ си и помирисвал оригинална корекомска стока , щом сравняваш оригиналния Швейцарски Тоблерон който се продаваше тогава , с днешните МЕНТЕТА които нямат нищо общо с произведеният в Швейцария , топ продукт , какъвто днес не може да си купиш от никъде . Явно никога не си се качвал на Комета , каквито при Тошо имахме в изобилие и които извършваха редовни пътнически рейсове от Варна , Несебър , Бургас , та чак до Созопол . Не знаеш и никога няма да изпиташ неописуемия КЕФ с който порехме вълните с 80 км/час , а морската пяна зад нас оставяше следи на стотици метри . И всичко това - за жълти стотинки които ВСЕКИ можеше да си позволи ! Да , тогава имахме и комети и собствени самолети ( БГА Балкан ) и още хиляди неща които бяха Държавна собственост и като такива бяха общодостъпни за всички ! Така , че злобей си колкото искаш приятелче . Разбирам те донякъде . Ти просто никога в нещастния си демократичен живот , явно не си виждал нищо хубаво !
15.
554
28.02.2025 09:35:58
17
12
до 13: Баси дебила дет трябва да си, да се радваш, че в магазините нямало нищо и трябвало да купуваш долари на черно за по 3- 5 лв. на долар за да си купиш кирлив тоблерон и елементарна аудиокасетка, за да записваш на нея от някое радио или от плоча музика различна от бг естрада, щот пак нямаше откъде другаде да си купиш. Да се радваш, че в Бургас имало пет заведения на кръст! Няма по малоумно нещо от Бг русоробосоцдебила! Ами сега тоблерон може всеки ден да си купуваш по 10 от кварталния магазин, заведения стотици в града, Сл.бряг си е на същото място и никой не те е спрял, на плажа материял бол да си опънеш злобарка ако още не те е пуснал мерака. Отделно може да идеш по целия свят и да се забавляваш както и където си искаш . Аре стига с тая овча носталгия по бай тошо, социализЪма и простотиите и мизерията от едно време. Сега всичко е по-добре, освен това, че си дърт , евентуално без два лева щом ревеш и ония долу вече не рипа като преди 30-40 г.
14.
До 7
28.02.2025 07:52:07
2
2
Какво стана с Матьо?
Иван Триглавия,лека му пръст.
Катастрофата беше жестока.
Кристиян плувеца оцеля по чудо.
Баси годините.
13.
Светла му памет и вечна слава на Бай Тошо
28.02.2025 07:47:53
7
35
Еееееех ... отлично си спомням Златните години в които бях гимназист . В Хотел България имаше Кореком . Не беше проблем да си купиш до 5 долара на черно от някой Виетнамец . купувахме си основно маркови аудиокасетки ( Сони , Фуджи , БАСФ ) ... А понякога и Тоблерони които не се продаваха в нашите магазини ,. Похарчените долар и няколко цента бяха толкова нищожни , че дори и ченгетата ни се смееха и само ни размахваха пръст . В ония времена обаче НЕ хотел България беше на-притегателното място , а Слънчев бряг . Лятото се качвахме на автобуса и за има няма час време вече бяхме на плажа в Сънито . Където пък беше пълно с полуголи красавици от Източна Европа , които плажуваха без горници . Плажа беше общодостъпен , всичко беше безплатно , Мутри , бариери и заграждения нямаше , и буквално с няколко дребни левчета можеше да си изкараш деня като истински цар ! Ееееех ... Златни времена бяха ...
12.
ПС
28.02.2025 07:37:55
3
13
Сбиванията в дискотека Приморец бяха нещо нормално. В някои вечери, повече от едно.
В Бар България по рядко /разбирай, средно през вечер/. Но там стана и може би най масовия бой в историята на Бургаския нощен живот. Всички присъстващи взеха участие включително и дамите. Над 200 човека, ченгетата в чудо се видяха. По това време гардове нямаше.
Аийй стига глупости.
11.
.....
28.02.2025 04:59:29
7
20
През 80те кръчмите бяха пълни и рокенрола голям. Веселбата 24/7/365.
А през лятото нещата излизаха извън контрол.
Сезона започваше от началото на май и приключваше края на октомври.
В Слънчев бряг беше мазало. Нон стоп парти.
Сега има наркотици, тогава алкохолизъм.
Пиеше се в такива количества, представа си нямате. Сбиванията бяха нормално явление, но по мъжки. Без ножове, боксове и други подръчни материали.
10.
А ТАКЪВ
28.02.2025 03:42:44
9
12
Ей чорбар,4-и така ти го нахака отзад,чак зъркелите ти изскочиха и не можеш копче да му кажеш......палячо.....хахаха

до капитана 1
9.
do 4
28.02.2025 01:20:26
7
17
Топ коментар. Хейтъри винаги ще има. До обяд мразят себе си, след обяд всички останали и се опитват да си го изкарват на тях.
8.
О.о
28.02.2025 01:12:09
8
9
До 4: Много изчерпателно нищо каза.
7.
Бургазлия
28.02.2025 00:56:51
1
16
Кой помни Матьо на кувертите в бара
Днес имаме делегация не може,буташ някой лев и те пуска)))
6.
ЕВАЛА
28.02.2025 00:38:35
6
12
За коментара пич.....
Направо го закова тоя....!!!

до 4
5.
Бб
27.02.2025 22:27:16
4
9
Открихте топлата сауна.....открили са я преди 4=5 хиляди години...още траките....може и преди тях.....и не само баните...и др.екстри....добър ден..,голяма новина..брей..
4.
ДО 1
27.02.2025 21:50:56
31
24
Голяма драма са ти някакви педали ама не ти е драма когато се съберат група рокери и бръмчат и се показват? Там няма ли показност м? А малките пикли които ходят полуголи с надежадата да намерят някой чичак да им оправи живота няма проблеми да ги гледат децата ти? Или да гледат съученичките им как го поемат в тоалетните и това не ти е проблем щото спада към християнските ценности тъй като е между мъжки и женски пол нали?
А дилърите в училищата и те не ти пречат нали? Че яко връстниците на децата ти се друсат пият и се чукат с които им падне не ти е проблем? Там като ги гледат тия неща всичко е точно.

Тия неща по горе няма проблем да ти ги натрапват нали там не ревеш на умряло ;) Най голямата ти драма ще е ако веднъж в годината видиш ти или детето ти някакви облечени като папагали или мъже да се целуват аууу ужас кво ще обясняваш? Ще ги види детето и ще стане педал или лесбийка ? Това значи че ти не ставаш като родител щом от виждане на някакви педали или трансове или не знам какви детето щяло да стане като тях - нали това ти е драмата лек?

Мразиш педалите и не само понеже всъщност мразиш себе си. Понеже мразиш и живота си в който нищо не си постигнал :) И да ги няма педалите омразата ти ще отиде при други - примерно при позьорските рокери. Тогава тях ще нареждаш ако изчезнат те - други.
Човек доволен от живота си и щастлив от него си гледа децата жената или каквото има там и му е все тая за някакви неориентирани хора правещи веднъж в годината някакви паради. А не всеки коментар да реве за някакви педали - или може би ти си такъв неосъзнат? :)
3.
Ойт
27.02.2025 21:48:29
3
52
До 2:
Приятелю, навремето (80-90- те) в Слънчев бряг и Несебър, жените масово събираха тен по без горнища. Сега се правят на игуменки, 30 години по-късно.
2.
ten
27.02.2025 21:16:29
2
19
Интересно ако някой се познае на кадрите.
Отделно виждам голи гърди на варието.....интересно
1.
Капитана
27.02.2025 21:11:18
31
61
Каква скука е било по това време, само хубави и възпитани хора, няма един педерас или поне един атлантик с кеф да му изсипеш зъбите по паважа!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона
Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори