ОбС Средец спря сделки за общински парцели, предлага нов модел за управление
Да не се продават парцели за строителство, а да се предоставят срещу обезщетение
Общинските съветници в Средец блокираха няколко предложения на администрацията за продажба на общински парцели, предвидени за строителство. Новото мнозинство в местния парламент настоява вместо разпродаване на активи, общината да предоставя терени срещу обезщетение, което ще ѝ гарантира нови имоти. Целта е да се избегне декапитализация и да се запазят стратегически важните общински терени.
Съветниците оттеглиха и предложението за промяна на правилника на Общинския съвет, което предвиждаше една и съща докладна да не може да се внася на всяка сесия, а само веднъж на три заседания. Според вносителите тази мярка би ограничила хаотичното предлагане на едни и същи решения. В Бургас вече има подобно ограничение, но с още по-дълъг срок – над шест месеца.
Общинският съвет даде зелена светлина за изграждането на многофункционална спортна зала в Средец. Тя ще бъде построена на мястото на съществуващо, но амортизирано съоръжение върху терен с общинска и частна собственост. За да се реализира проектът, местният парламент одобри изкупуването на частния дял за 30 100 лева.
Сесията премина в по-спокойна атмосфера в сравнение с предходните заседания, на които напрежението между новото мнозинство и кмета Иван Кичев бе осезаемо. Освен ключовите теми за общинската собственост и правилника за работа на съвета, бяха обсъдени още годишният отчет за изпълнението на Програмата за управление на кмета, както и докладната за ползването на дървесина от общинските гори за отоплителния сезон 2025/2026 г. Разривът между градоначалника и местния парламент продължава да влияе върху решенията в общината.
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви

Ако видите как пише...Сигурно е с основно от селата. Това е гьонсурат, купуващ на всеки избор по 200-300 гласа. Мангалски естествено.
Тоз никога няма да каже дума.
Колкото каза Халера няколко мандата, Владиславки, Краси, Ивилини, Миленчовци, Антончовци. Тва са овце! Под контрола на един пъдар прос но с пари.
От 17 3-4 стават.