Ключови назначения в Община Приморско преди летния сезон
С новите попълнения в екипа ще постигнем по-бързо онези резултати, към които се стремим, каза кметът Иван Гайков
Община Приморско вече има заместник-кмет, както и нов главен инженер, научи Флагман.бг. Ключовите назначения са направени от кмета Иван Гайков точно преди да стартират дейностите по подготовката за сезона.
Негов заместник ще бъде Савина Димова – дългогодишен служител на администрацията. За главен инженер е назначен Христин Желязков.
Савина Димова започва работа в Община Приморско през 2013 година. Има дълъг стаж в Дирекция „Административно правно обслужване“, в периода 2019-2023 е главен юрист на Общината, а от 2023 до 2025 г. - секретар на администрацията. Като заместник-кмет тя ще отговаря за ресор „административно и правно обслужване, общинска собственост, местни данъци и такси и хуманитарни дейности“.
Кметът Гайков обясни пред Флагман.бг, че има огромно доверие на Димова.
„Със Савина Димова заедно започнахме работа в Общината. Тя беше като помощник юрист в ТСУ и в общи линии нейното и моето кариерно израстване вървят рамо до рамо и я чувствам като изключително отговорен и компентентен човек. Тя е близък приятел, на който имам огромно доверие“, обясни Гайков.
За инж. Христин Желязков кметът допълни, че е изключителен професионалист в своята област, с голям стаж зад гърба си, с магистърско образование, владее няколко езика. Бил е главен инженер в Община Приморско в периода 2003-2005, има солиден опит в частния строителен сектор, а последно е заемал висока позиция във ВиК-Приморско.
„За нас е удоволствие, че инж. Желязков се включва в нашия екип и се надявам заедно да постигнем резултатите, към които сме се устремили“, каза още Иван Гайков.
Българи окупират челните места в индивидуалните класации на Лигата
Борис Бекер с разтърсваща изповед за кошмара зад решетките
Удариха колата на депутат, тя не е лъскава
Убийство във фен зона на Световното, мястото почерня от полиция
Неописуема трагедия: Жената и двете малки деца на футболист са намерени мъртви
Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас
Зверска катастрофа между тир и коли, излетя въздушна линейка
29/06/2026, Понеделник 18:40
0
Мениджър е разстрелян на екзотичен остров
Сексуален хищник изнасили и уби две жени, трета се размина на косъм от смъртта
Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли
Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания
Силни емоции в Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ излъчи своите победители
