Кметът Иван Гайков обедини институциите, ще разчистят заедно пътя за Приморско след снежния капан
За нас безопасността е на първо място, затова ще Общината ще се включи доброволно и напълно безвъзмездно във всички действия, каза градоначалникът
Кметът на община Приморско Иван Гайков събра институциите за решаването на голям проблем след снежния капан през миналата седмица.
Припомняме, че заради обилните валежи пътят Аркутино-Приморско-Китен бе блокиран от паднали дървета и клони. Има нужда от разчистване и на тези, които са опасни заради тежестта на натрупалия сняг.
Срещата, инициирана от Иван Гайков, събра представителите на всички институции – Областно пътно управление (ОПУ), полиция, пожарна, ДЛС Ропотамо, РИОСВ. На нея са обсъдени действията, които трябва да се предприемат за справяне с последствията и превенция от неблагоприятни метеорологични условия. Лично на място бе и шефът на ОПУ - инж. Митко Порязов.
Огромни дървета падат на пътя Аркутино-Приморско-Китен, Иван Гайков зове за спешни мерки (СНИМКИ)
„Радвам се, че заедно успяхме да набележим конкретни действия, с които Община Приморско ще има възможността да участва в разчистването на опасната и суха растителност, включително и в части от резервата“, каза пред Флагман.бг Иван Гайков.
Кметът уточни, че през цялото време, когато общината беше под снежна блокада, са били в постоянна връзка с институциите. До 2-3 седмици ще започне и оперативната работа по обезопасяване на района. Община Приморско ще се включи напълно доброволно и безвъзмездно в нея.
„Ние предложихме нашата помощ, тъй като все още няма бюджет и както административни пречки и знаем, че компетентните институции биха били затруднени да извършват разчистването сами. Затова поемаме инициативата и предлагаме Общината да помогне на държавата. За нас безопасността на преминаващите е на първо място. А тази координация е поредното доказателство за загрижеността и отговорността на всички институции към гражданите“, каза още Гайков.
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“
Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки
Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ
Майтапчии към ФИФА: По-добре дайте на Симон обезщетение за безработица
Скандал с Тура: Погачар проговори за жестоката контузия на големия си съперник
Неописуема трагедия: 11-годишно талантливо дете загина след ужас в басейн
„Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“
От "Тракия" към София почти в кома: Шофьор закова скандалните 4,06 промила
Тъжна вест разтърси спорта: Топ боксьорка прегазена докато кара колело
Шокиращо престъпление: Изнасилиха мъж, полицията настръхна
Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels
Почина футболната легенда Кевин Кигън

Та редно ли е един кмет на градче като Приморско да трябва да ръчка въпросния Порязов да иде на място, за да констатира, че неговите хора не си вършат работата, за което е виновен ЛИЧНО ТОЙ, че не може да си организира работата на поверената му служба?!