×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция ще следи с дронове и сателити за незаконни чадъри по плажовете
  • Приходите в бюджета на Русия от нефт и газ могат да достигнат 1 трилион рубли
  • ЕС забранява препродажбата на руски LNG по света
  • Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за кредитните институции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кукери прогониха злите духове в Камено (СНИМКИ)


Кукери прогониха злите духове в Камено (СНИМКИ)
Кметът Жельо Вардунски посрещна шествието на площада пред Общината, с него бяха народният представител от ГЕРБ-СДС Галя Василева и областният управител проф. Мария Нейкова
23 Февруари 2025, Неделя, 18:55 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, снимки: авторът

Тази година в традиционното събитие се включиха близо 100 човека, облечени в атрактивни костюми

Камено запази българските обичаи и отново бе домакин на традиционните кукерски игри, които събраха тази година близо 100 участници, облечени в атрактивни костюми и маски. Събитието, организирано от Сдружение „Каменовски традиции“ и Община Камено, имаше за цел да прогони злите духове и да съхрани древните обичаи на региона.

Кулминацията на фестивала се състоя на 23 февруари в 17 ч. на площада пред сградата на Общината, където кукерите изпълниха зрелищно маскарадно шествие. Те посетиха всеки дом в града, благославяха жителите и изиграха традиционните танци, символизиращи изгонването на злото и приветстването на пролетното плодородие.

Сред официалните гости на събитието бяха народният представител от ГЕРБ-СДС Галя Василева и областният управител на област Бургас проф. Мария Нейкова, които изразиха своето възхищение от съхранените традиции и активното участие на местната общност. Домакинът на фестивала, кметът на Камено Жельо Вардунски, поздрави участниците и благодари на жителите за усилията им в поддържането на културното наследство.

Една от най-запомнящите се части на обичая бе прескачането на запаления огън, което по традиция се прави за здраве и благополучие. Звукът на чановете и пъстротата на костюмите създадоха неповторима атмосфера, която привлече множество жители и гости на Камено.

Тази година кукерските игри в Камено отново доказаха, че местната общност цени и пази своите традиции, предавайки ги на следващите поколения с гордост и отдаденост.




В категории: Камено


16
Коментара
Иван КОЛЕВ Лидерът на Промяната в Бургас напусна Лидерът на Промяната в Бургас напусна 19/06/2026, Петък 16:56 1
16
Коментара по темата
16.
Счетоводство
24.02.2025 14:45:59
1
1
Уй за кукерите!
Кукери за уя!
И нека всичко изгори до основи.
Честито 3годишно 3бан3 в Усрайнс :)
15.
.....
24.02.2025 08:14:58
4
0
Бати Георги Воев беше уникален водач едно време на кукерите в Камено! Жив и здрав да си бати Гошо!!!
14.
Васко жабата
24.02.2025 07:55:14
3
2
Бай Танас каза:
Кви кукери са тея палячовци бе....
:) :):)
Великан си бай Танасе.
....
Едно време кви кукери имаше....
Ееее кукер да видиш.
13.
Жож
24.02.2025 07:51:22
3
3
Олигофрени.
Селяния.
12.
Възмутен
24.02.2025 07:28:07
3
3
Да наистина традицията се спази, а кукерите бяха с уникални облекла!!!
Но до тук. Не е истина, че кукерите посетиха всеки дом. Както и през предходната година просто се посещаваха избирателно къщите, като се пропускаха голяма част а хората живеещи в тях ги чакаха. Преди години организацията беше друга , като наистина не се пропускаше дом. Друго което правеше грозно впечатление бе придружаващата тълпа, която не участваше в ритуала, а участваше " активно" в почерпката!
Крайно време е организаторите на този ритуал за в бъдеще да обърнат внимание на начина на провеждане през двата дни , а не само да се прави показност на площада в неделния ден пре сградата на общината.
11.
.
23.02.2025 23:16:46
4
4
Мъжки празник а толкова момичета участват ! Лазаров ден празникът за момичета все повече се забравя .
10.
Снимки
23.02.2025 21:58:22
4
7
Сссмрадддд
9.
Идиоти
23.02.2025 21:33:07
3
5
Езически празник! Не вярваш в Бог а вярваш в демони та и ги гониш. Трагедия
8.
ТТ
23.02.2025 21:28:10
7
7
Цигани, селяни алкохолици и бабики комунистки, включително псевдо професорката.
7.
Реалността
23.02.2025 20:15:12
9
9
Галя Василева е най-земния представител на партия Герб за Бургаска Област!
Бъди все такава и дай Боже никога и нищо да не те промени!
6.
Само за информация
23.02.2025 20:08:10
4
14
Тези кукерски циркове са проява на езичество и суеверие, и се финансират отвън за оглупачване на народа. В тях няма традиции, нито смисъл, нито пък гонят някакви зли духове, а може и даже така да се привличат разницу щуротии.
5.
Бат Танас
23.02.2025 20:02:11
3
11
Кви кукери са тея палячовци бе....
4.
Salt bai i solta
23.02.2025 19:53:42
1
6
Tas Neikova na rodopski kalmar
Mqza
Kykerite sa po krasivi
3.
Ичкоту
23.02.2025 19:29:31
3
6
Тоз кукери да ни са ги фнесли от Индия и пукистан ба.нешщто на нас приличат много .май са по големи мангали ут нас..иначи ф камени циганюри ич няма ,вярвайте ми,заклевам се начи
2.
...
23.02.2025 19:03:15
8
24
От тази мърда Галя по-голям кукер няма...бахти пелтечещото същество!
1.
Пенчо с големите ръки
23.02.2025 19:02:52
1
22
у Бургазо има толкова много балонеси и пикомани, не могат ли да ги прогонят и тях
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Карнобатските локали, опитали да убият от бой мъж в двор на училище, защото не им харесало как ги гледа (СНИМКИ) Карнобатските локали, опитали да убият от бой мъж в двор на училище, защото не им харесало как ги гледа (СНИМКИ) Жертвата им е на 46 години, в болница е с реална опасност за живота Внезапно почина бургаският бизнесмен Мирослав Чоков Внезапно почина бургаският бизнесмен Мирослав Чоков Той е получил масивен инфаркт  Твоето тяло. Твоят глас. Твоята сцена: НАТФИЗ открива нова специалност „Танц и пърформанс“ Твоето тяло. Твоят глас. Твоята сцена: НАТФИЗ открива нова специалност „Танц и пърформанс“ Ако вярваш, че тялото може да разказва истории, да провокира, да вдъхновява и да променя – твоето място е в НАТФИЗ Васил Божков си поиска над 5 млн. евро от "Левски" Васил Божков си поиска над 5 млн. евро от "Левски" Бишият собственик на клуба неколкократно бе заявявал преди, че няма да си търси тези пари Първо във Флагман.бг! Шефът на Затвора ст. комисар Христо Ичев поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Първо във Флагман.бг! Шефът на Затвора ст. комисар Христо Ичев поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас В системата на МВР Ичев преминава през всички стъпала на професионалното израстване и преди да стане директор на Затвора бе началник на групата за издирване в отдел "Криминална полиция" Съюзът на юристите в България проведе семинар по ЗОДОВ в Бургас Съюзът на юристите в България проведе семинар по ЗОДОВ в Бургас Съдията от ВКС Красимир Машев разясни фактическите състави на деликтната отговорност на държавата Двама младежи пребиха почти до смърт мъж в двора на СУ "Кирил и Методий" в Карнобат Двама младежи пребиха почти до смърт мъж в двора на СУ "Кирил и Методий" в Карнобат Тежкото престъпление е станало във вторник през нощта, малко след полунощ Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция По време на консултациите специалистите ще извършат оценка на състоянието на пациентите и ще дадат мнение относно необходимостта от оперативно лечение, както и за най-подходящите възможности за терапия според конкретния случай Бъдещето на Черно море трябва да се решава по крайбрежието, а не в софийските кабинети Бъдещето на Черно море трябва да се решава по крайбрежието, а не в софийските кабинети Инвестиции в Черно море без диалог с местните раждат само съпротива, каза кметът на Царево Марин Киров Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг На Черноморието ни има за всекиго по нещо, но нека да покажем и добрите примери, а не само да изливаме грозен хейт срещу собствената ни страна
Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Пътят на Диоманде към професионалния футбол е изпълнен с поредица от тежки разочарования и болезнени откази в някои от най-големите европейски клубове Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Как един спортист отказа да бъде инфлуенсър, за да спаси кариерата си От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол Абсолютният дебютант на мондиала шокира планетата, след като удържа паметно нулево равенство срещу действащия европейски шампион Испания Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Според официално изявление на Висшия съвет за национална сигурност на Иран разходите за транзита през протока ще бъдат поети изцяло от иранската държава Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Докато в Швеция цените замръзнаха, на родния пазар преминаваме през класически транзитен шок Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Според данните на здравната инспекция водата представлява риск за здравето на къпещите се в тази зона Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Фестивалът на пясъчните скулптури е сред емблематичните летни събития на Бургас и е част от културните инициативи, които подкрепят кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Астрономическото лято настъпва в 11:24 часа в неделя Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Хавана разпродава държавните компании и разрешава частните банки, за да избегне фалит Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град Какво ще се случи, ако държавата бъде осъдена?
Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър В МВР има структура „щатен Диарбекир“ Виц на деня Виц на деня Един габровец настинал и решил да си спести парите за лекар. Причакал докторът на улицата и го попитал:
- Докторе, ти когато си болен, какво правиш?
- Кашлям! - отвърнал лекарят, също габровец.
Виц на деня Виц на деня Той:
- И защо ми изневери?
Тя:
- Млада, и глупава бях!
Той:
- Снощи ли, ма?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори