×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сигнал до Флагман.бг: Как не ги е срам за 150 г маслини да искат 30 стотинки за кутия


Сигнал до Флагман.бг: Как не ги е срам за 150 г маслини да искат 30 стотинки за кутия
Цакат ли ни веригите с таксуването на еднократните кутии
21 Февруари 2025, Петък, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Следващия път ще ги накарам да ги сложат в найлонова торба, гневи се бургазлийка

В хранителните магазини е масова практика да маркират и кутиите, в които слагат насипните продукти, но е некоректно. В рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ“ бургазлийка ни изпраща снимка на касова бележка от последната си покупка в хипермаркет, на която се вижда, че е купила два вида маслини, а двете кутии, в които са сложени, са по 30 стотинки. 

„Взех 160 грама черни маслини и 200 грама от друг сорт. За 160 грама маслини, които струват 1,29 лв., платих отделно 30 стотинки кутия. Как не ги е срам? Следващия път ще ги накарам да ги сложат в найлонов плик или ще им занеса кутия от вкъщи“, пише възмутената бургазлийка 

Всъщност това не е нововъведение. Кутиите се плащат навсякъде – във всички хранителни магазини, дори и в ресторанти. При поръчка за вкъщи съдът, в който е сложена храната, струва между 0,30 лв. до 1,50 лв. 

Отскоро обаче е практика в Т Маркет да се таксуват и малките найлонови за зеленчуци, което вбеси потребителите. 
 






50
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
50
Коментара по темата
50.
гост
24.02.2025 18:27:24
0
3
абе защо се чудите за тия 30 стотинки. в един наш магазин купуваш топла кухня сипват ти и го теглят с пластмасата но килото е близо 15. 20 лева и след това на каса ти начисляват и тия стотинки. е това са търгашите всеки може да сметне с колко ни цакат 30 стотинки плюс на кило за кутийка при цена от 15 лева за кило.ако тази кутия тежи 10 грама което ме съмнява значи още 15 стотинки отгоре значи че кутийката ни струва 45 стотинки.
49.
Има надежда
24.02.2025 12:46:46
3
0
Жената не е виновна, че е куха като прогнил пън. Но е обнадеждаващо, че се е сетила, че може да си вземе кутия от вкъщи, нещо което се случва доста често на запад. Всъщност може да си вземе и найлонови торбички, защо заемат по-малко място. В Германия на някои места те питат директно в какво да бъде опаковано дадено нещо, но тук понеже кутийки бол
48.
Бай Спас
24.02.2025 11:06:37
0
3
Не разбирате ли, че с изсмукани от пръстите доводи губите доверието на хората и публикациите ви имат обратен ефект.
Всеки може да поиска найлонова торбичка, ако няма 30 ст. за кутийка.
47.
ZZ
24.02.2025 01:39:10
0
4
Извадете крадливите си демократични ръчички от джобовете ми
46.
Бай Хой
23.02.2025 20:04:06
0
5
Квото кажат големите от Брюксел батка ,на тях пък им казват екозащитници и НПО -та ....та така демокрация ама педалска ,на кой ква извратена мисъл му хрумне и се налага ...ние ще си плащаме щото ги искаме ...те така ....
45.
България
23.02.2025 18:43:57
4
5
За пръв път чуваме за тези търговски световни вериги хипермаркети . Сигурно са някакви селски вериги. Като не ви харесват направо ги закривайте и отивайте по горите.
44.
Болеро
23.02.2025 05:40:24
1
4
При нас в Болеро вземаме по 6ст. за малките найлонови пликове в които се слагат плодовете и зеленчуците!
43.
Лъжлив Съби
22.02.2025 13:00:39
2
15
Така е! Този парадокс може да се срещне само и единствено в България: Таксата за опаковка да се заплаща от клиента и след това да се заплати втори път като отпадък в жълтата кофа за разделно събиране! Е...!
Данъците не се вдигнаха, но таксата за смет.....с 50% отгоре, даже и за населени места, в които липсват специализирани контейнери за разделно събиране!
42.
...
22.02.2025 12:10:50
3
24
Спрете да купувате от витрините. Научете се най-накрая как да бойкотирете наистна. Купете си в тенекия, буркан.....на витрините са най-големите боклуци. Толкова ли не ви стига акъла?
41.
Касиерка
22.02.2025 10:51:32
4
12
Що купуваш амсалак
40.
45
22.02.2025 10:07:51
2
7
В Анет що не таксуват по 30 ст. кутийката? Не са ли и те задължени?
39.
До 36 Един
22.02.2025 09:57:02
1
9
Остави джобовете. Ако си носиш кутия от вкъщи, ще ти я напълнят ли веригите или и цената на кутията влиза в касовия бон при тегленето и нямаш избор?
38.
Bvc
22.02.2025 09:22:39
5
1
Mрежички,хубаво,но всичко се вижда.Купувам си кола,от механата,след,два,три аперитива,тръквам си и като ме накачулят хората и се почва,от къде си я купихте,та от къде.Викам от София.Иначе неприятности!!!
37.
Вай
22.02.2025 09:13:31
3
5
Ако ги бе Срам,щяха да са от към Вашата страна,на щанда!!!
36.
Един
22.02.2025 08:46:08
13
9
Направо в джобовете да си ги слагат нещата тези които са недоволни
35.
Реалността хапе
22.02.2025 08:10:15
10
14
Аз също не разбирам по коя логика екотаксата да утилизиране се дължи от купувача, а не от този , който задръства държавата с дараци ента-употреба. С торбичката е същото, като не плаща вносителя, производителя или търговеца ще плаща гуджо.
Преди месото го опаковаха с промазана бакалска хартия, яйцата в хартиени пликове и пак опаковката е била в цената. Обаче имаше оборотни бурканчета за кисело мляко , бутилки за бира, олио и безалкохолно. Чисго, еко и на сметка Някой иска ли сега да мъкне амбалаж, като откачен,а?
34.
Bill
22.02.2025 07:31:03
14
33
Да си член на ЕС е гордост, привилегия и скъпо удоволствие. Освен вноската в съюза, която България превежда всяка година, длъжни сме да спазваме и хилядите регламенти на брюкселските бюрократи. Скъпите кутийки и торбички са й най-малкия проблем на госпожата. Ако не беше ЕС щяхме да плащаме много по-евтин ток и да го изнасяме към комшиите, а сега е обратното. Нямаше да плащаме екотакса за нов, Н-та ръка, автомобил и той нямаше да е набичкан с ДПФ, ЕГР, аддблу, 10 ламбда сонди, които само се чупят и налагат скъпи ремонти.
33.
Антонина
22.02.2025 07:08:45
3
21
Кутии от вкъщи не разрешават да се ползва...А в Билла,към маслините или която е да стока,вързана автоматично и цената на кутийката...
32.
Славейков махала
22.02.2025 06:02:00
5
26
До сигналиста:
2025 година е и по принцип не трябва да се ползват пластмасови кутии, вилички, чашки и тн...
31.
"Бургазлийката"
22.02.2025 05:24:28
11
22
Да "благодари" на директивите на ЕК и лично на Урсула за зелената сделка, въглеродната неутралност и останалите простотии за борба с климата.
Може и на гюдерията, до която праща поплаците си.
Която гюдерия напоително, ежедневно и ежечасно я информира коя публична мома какви нови джуки си е турнала, с кого спи, какво става в "Ергенът" и останалите интелектуални ТВ реалита, както и друга важна информация за всяко к@рве от всички полове, но не си прави труда да разяснява на подобни тьотки директивите на политк@рвите в Брасълз.
И такива тьотки имат право на глас... То затова сме на тоя хал.
Понеже и такива журнаглисти им пригласят.
Що не си смените професията най-после?
30.
Койчо от Койнаре
22.02.2025 05:19:07
14
43
Въпросната кутия някой някъде я е произвел.Вложено е труд ,материали, машини за производството и. Някой трябва и да получи възнаграждение за производството. Това първо.Второ: няма как да сложат маслините в джоба на клиента или в шепата. И ТРЕТО най важното. Магазините са задължени със закон да ви таксуват еднократните кутии за храна . Не могат просто да ги включат в цената За това се сърдете на ЕК която въведе тези директиви. Нали сте горди европейци,а врякате до небето за 30 стотинки.
29.
въй
22.02.2025 03:27:24
20
15
Те и торбичката ти ще маркират ма ей.Носи си бурканче другия път,като не ти се плащат 30 стинки.
28.
Ха Ха Ха
22.02.2025 01:34:24
9
35
Как не ви е срам да пишите такава статия и да се занимавате за 30 стотинки?А че водата е отровена и правителството краде нашите пари нищо не пишите!Бахти и тъпите флегмани
27.
truestory
22.02.2025 01:27:55
10
23
Ами Ганьо, ръгай ги у джоба и не плащай кутията бе бунак... аааа. Как не ги е срам да ти искат 30 ст. На този аристократ - Ганчо, от исикията, да му искат те 30 стотинки. Това си е направо престъпление.... Сега сериозно по въпроса: Ганчо вероятно от нова година насам е изневерил поне един път на жена си и то с жрица на любовта, която мирише на чорапи носени четири месеца, която го е таксувала с поне 100 кинта и не му издала касов бон, с което е ощетила фиска. Но Ганчо си е снимал фискалния бон и се възмущава от това, че не може да открадне продукта "Пластмасова кутия", а трябва да си го плати.... Амии, Ганчо! Ганьо бе? Ти да не мислиш, че на тях някой им ги подарява. Има един лаф - "ако искаш". Ако не искаш не си купувай маслини! Или пък ако искаш си носи кутийка втора употреба. Примерно можеш да си вземеш онази, от предишната ти покупка на маслини, която след това изхвърли на 83.2см от контейнера за боклук. Така ще спестиш 30 стотинки, ще си оправиш живота с тях и ще направиш едно добро дело като си вдигнеш боклука от земята. Пиша ти във второ лице, защото знам че четеш. Единствено число, защото си жалък
26.
до до помня
22.02.2025 00:54:16
16
11
ми от българята,по-голрми прошляци има ли бре...???
еми...няма......
купили някакъв продукт или стока,примерно за 5-6 лв. или направят сметка за 30-40 лв...циганят се за 0.30 ст.,,,,,???.. Егати смешниците.....
25.
ЕС е станал отвратителен
22.02.2025 00:43:48
9
33
Това с цените на кутиите и найлоновите пликове е заради еко директивите на ЕС. През последните 5 години ЕС съюз под управлението на Урсула прецака яко всички обикновени чиляци от страните членки. Заради далавери със зелената сделка и неадекватна политика, горивата са 2 пъти по-скъпи и имане поне трима посредника. Отвсякъде мирише на корупция
24.
Интелигентен
21.02.2025 23:38:19
18
6
Никога, никога, никога не съм купувал продукт, който да ми бъде продаден в такива пластмасови кутийки по 0.30 лв. едната.
Никога не съм купувал.
Да измислят нещо друго - друг начин.
Всеки да си носи свои пластмасови пликчета в джоба, например да се изисква( да се определи) някакъв ОБЩ, ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЦВЯТ на торбичките, например ТРЕВНО ЗЕЛЕНО, ОРАНЖЕВО, СВЕЛО - небесно синьо, цвят банан -- да се продават навсякъде( и НЕ В ТОЗИ МАГАЗИН), и всеки да си ги носи в джоба и така, И от хигиенна гледна точка, - всеки да разчита на своето си пликче от джоба.
23.
Сенко
21.02.2025 22:44:04
6
2
СЕНКО БРЪСНАРЯ СЪМ АЗ, ПРАВЯ ПИКО И ПЕЯ НА ЦЕНТЪРА ГОЛ, А ТЕ СЕ ИСКАТ КАСОВИ БЕЛЕЖКИ ДА ДАВАМ
22.
До 21
21.02.2025 22:38:54
5
12
Ако Боко Тиквата и Тошко Африканеца въведат ТАВАН на цените на фераритата, който да е достъпен за мен и колегите пориери от Лукойл, аз лично обещавам, че ще продължа да гласувам за ГЕРБ-Ново Начало!
21.
Службата
21.02.2025 22:36:32
4
19
Апелирам към 48-те българи, купили си Ферари през миналата година - КАК НЕ ВИ Е СРАМ! Ние, вгъзрождения Народ, бойкотираме от години тези коли, за да паднат цените и да си купим с братчедите по едно Enzo, но заради предатели като вас италианските кожодери продължават да инзудват българския народ с непосилни цени!
20.
Бонго Тцонго
21.02.2025 22:10:26
2
18
Лихваир Михайлов Психото търси хора да изтеглят 50 к кредит и да му ги дадът да строи къщи, които нямат акт 16
19.
ot 3 dni sam chlen na
21.02.2025 22:01:49
12
1
VELICHIE.Drugia mesec stavam chlen na kooperaciata.Gord sam s sebesi,za vas ne
znam.Vikaite nevoliata da pomaga.
18.
До помня
21.02.2025 22:01:15
4
21
Не знам, какво помниш,, но не обиждай така наречените от теб"прощляци".Щом и ти си на касите на ЛИДЛ е ясно що за благородник си. Муа ха ха.
17.
До помня
21.02.2025 22:01:09
2
12
Не знам, какво помниш,, но не обиждай така наречените от теб"прощляци".Щом и ти си на касите на ЛИДЛ е ясно що за благородник си. Муа ха ха.
16.
До помня
21.02.2025 22:01:03
4
17
Не знам, какво помниш,, но не обиждай така наречените от теб"прощляци".Щом и ти си на касите на ЛИДЛ е ясно що за благородник си. Муа ха ха.
15.
123
21.02.2025 21:57:18
18
33
Те не ги искат, за да богатеят от стотинки. Вашият ЕС, за който всички гласувате ги иска, заради някакви си емисии от пластмаси. И то не целия ЕС, а идиотите които го водят - Урсула, Шолц и Макрончо, Кирчо и Пеевчо от наша страна. Другите не го искат, защото им е ясно, че тия емисии до подобрение не водят, а до богатство за едни и мизерия за други.На огромни държави като САЩ, Китай, Бразилия, Русия и Индия не им пука.
14.
Vyrto
21.02.2025 21:56:36
9
7
Da pazaruvamw vsichki ot kvartalnite magazin4eta I da Nakajem evreiskite verigi
13.
XX
21.02.2025 21:54:31
15
8
Аз затуй пазаря само в магазините на ментата. Хем евтину хем качествену. Там няма такива глупости. Всичко в стъкло ти го дават евтино качествену всичку е по бдс
12.
Дь
21.02.2025 21:51:24
5
15
Ау и докато чета ми излиза теклама на кауфленд това някой маркетинк гении го измислил, новината се пуска заради рекламата смех
11.
Пепи еврото
21.02.2025 21:48:03
12
20
Другия път си носете кутия от вкъщи !!
10.
Помня
21.02.2025 21:37:34
14
33
На касите в Лидл ежедневно гледам прошляци, дето си купуват най-мизерната и нискокачествена стока, обаче не им се свиди да си купуват и найлонови еднократни торби, вместо да си донесат от къщи. Още по бай Тошово време като деца си носихме мрежичка, като ни пращаха да пазарим.
9.
Праят на на шматки
21.02.2025 21:36:54
5
22
Веднагически някой дупетат да се заеме с казуса. Немедленно да има дебат, анализ по темата в "Панорама"
8.
Ай сиктир
21.02.2025 21:34:42
34
20
Аман от тая пластмаса. Правилно таксуват тъпунгерите, дето ги мързи да си вземат кутия от къщи и бълват тонове отпадък. То основно мангасари се вписват в този профил, но има и много прости бледолики, дето ги мързи да мислят дори.
7.
ГДБОББ
21.02.2025 21:31:37
12
14
Ганьовица е чела статията, копирана във флегман, че Бъфет държи рекорден кеш и се притеснила за своите 30 стотинки, с които ще изкупи акциите на безценица :) АХХАХАХАХХАХА
6.
7
21.02.2025 21:30:00
1
35
НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ ТОЗИ МАГАЗИН.
ГАВРЯТ СЕ С КУПУВАЧИТЕ, НО ВЪПРЕКИ ТОВА ХОДИТЕ И ПАЗАРУВАТЕ ОТ ТЯХ.
ТАКА ВИ СЕ ПАДА.
САМИ СТЕ СИ ВИНОВНИ.
5.
Фекрет Стораро
21.02.2025 21:27:23
11
12
къв е проблема, аз им казвам, че в джоба ще си ги нося и не ми трябват кутии
4.
Ами
21.02.2025 21:22:38
30
42
Е, то това са Европейските ценности. Глупости, глупости, още глупости и нищо друго! Европа задава тези ЗЕЛЕНИ глупости и ние плащаме за глупостите на ЕС. В Турция плащат ли за такива глупости? В Китай? Тръмп видя тези глупости на ЕС и си взе нещата в свои ръце. Гледа бързо да се махне от тези неща и да не изсипва пари за глупости, като пари за Зеля, през зелени сделки и още подобни глупости!
3.
Справедлив
21.02.2025 21:20:07
19
30
Къв е проблема бе, ще си платят разбирасе като идеш да магазина плащаш ли за торбичка тогава и за кутията ще платиш. Да не говорим че като отидеш на адвокат или зъболекар монтьор или строителен майстор въобще незнаеш за какво плащаш.
2.
Колю
21.02.2025 21:05:39
5
17
Позор, не си платиха нали. Те ви ся антирекламата.
1.
Хахахахахаха
21.02.2025 21:04:32
22
39
Оффф хайде стига! Купи си в буркан!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Очевидци и дрон опровергават официалната версия за трагедията с малките футболисти на Славия Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори