Несебърското училище участва в групова мобилност по програма Еразъм+
През февруари ученици от 8 до 12 клас и двама учители от СУ „Любен Каравелов“ - Несебър, посетиха Истанбул, участвайки в групова мобилност по програма Erasmus +. Това е първият проект на училището, в който се включват и ученици, пътуващи в чужбина. В края на миналата учебна година СУ „Любен Каравелов“ спечели акредитация, която потвърждава, че институцията е създала дългосрочен план за изпълнение на висококачествени мобилности, които са част от по-широко усилие за развитие на образователната организация.
По време на мобилността учениците от Несебър посетиха местно училище и Техническа гимназия, за да участват в съвместни дейности по общообразователна подготовка и по специални предмети, определящи бъдещите им професии.
През цялата седмица нашите представители се включиха в разнообразни дейности, насочени към опознаване на чуждата култура, разширяване на светогледа им и усъвършенстване на комуникативните им умения в международна среда. Несебърските ученици представиха града и училището си отлично, а домакините ги приеха топло, обграждайки ги с внимание и обич. Проектът допринесе за изграждането на трайни приятелства, а вълнуващото пътуване остави след себе си незабравими спомени от многомилионния град. Домакините организираха богата културна програма, включваща посещения на знакови забележителности като: площада „Таксим”, джамията „Султан Ахмет“, известна като „Синята джамия”, джамията “Света София”. Учениците, гостуващи в Истанбул, видяха парка на двореца “Топкапъ” и знаменития квартал “Бешикташ”, имаха и възможността да се разходят по крайбрежието на Босфора с ферибот.
СУ „Любен Каравелов“ в Несебър ще продължава да работи по програма Еразъм +, давайки възможност на ученици и преподаватели да участват в мобилности и проекти, които ще усъвършенстват техните знания, компетенции и професионален опит.
България иска отмяна на забраната за продажба на коли с ДВГ
Отрупаха Софи със злато за юбилея
Трикът, който спестява пари през зимата: Експерти разкриват как се ползва правилно климатикът
Полицията ще дава указания по високоговорители на протеста в София в сряда
Това е най-сполучливата рецепта за неустоимата торта "Трите тайни" - кремообразна, пухкава и удивително лесна
3 зодии се прераждат в края на 2025 г.: След умората и объркването пристигат изобилие, енергия и любов
Ромите са станали по-богати, отчете вицепремиерът Атанас Зафиров
Доказано: Ако приемате определена доза от този витамин, ще стареете по-бавно
Златото вече не е най-търсеният метал
Мария Илиева с 40 кг надолу
Рязко поскъпване на ремонтите - за баня от 8 кв. м вече плащаме около 12 000 лв. труд
Спите ли правилно? Експерти разкриват кои пози вредят най-много и кои са най-полезни за здравето
