Притеснително: 25 процента от най-младите ученици в България са...
Употребявали наркотично вещество
Изследвания сочат, че 25% от учениците са употребявали наркотично вещество преди да са навършили 14-годишна възраст. Това заяви специалистът по психиатрия и лечение на зависимости д-р Александър Канчелов.
Експертът посочи, че "вече сме в нова ера" за наркотиците, а именно, употреба на синтетична дрога. Той обясни, че при вейповете "зад облака от аромати стоят поне 3000 субстанции, които могат да присъстват и имат неизяснен произход и ефект". И подчерта, че тези вещества са увреждащи. "За младото поколение това може да бъде унищожително", допълни пред NOVA NEWS психиатърът.
Канчелов обясни, че е необходима нова национална стратегия за борба с дрогата, нови приоритети в здравната политика и "мислене за вейп субкултурата като новата входна врата към употребата на наркотични субстанции, която трябва да бъде затворена".
Кой е Вадим Ермолаев, украинският олигарх, ранен при експлозията в Монако
Александър Урумов представя в Бургас романа си "Пилат"
На 18 юли световната класа муай-тай идва в Бургас за MAX FIGHT 66
БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“
The Sun: Съкрушителните удари на Киев могат да принудят Путин да спре войната до месеци
Извънземното, което бързо завладя НБА
С класически автомобили и благотворителна кауза Бургас посреща 19-ия Ретро парад
Спират тировете по магистралата заради жегата
България губи позиции в световна класация: Кои са най-критичните проблеми пред бизнеса ни?
Бъдещи юристи провеждат практиката си в Районен съд-Бургас
Нов мост между Бургас и турския футбол: БсТПП подкрепи силен съюз за „Черноморец“
Храната "изяжда" почти една трета от доходите на българските семейства, в ЕС - 16%
