Абсурд! Дори и да летят опасни дронове над летищата ни, свалянето им било незаконно
Вицепремиерът Гроздан Караджов обясни, че законът не позволява да се заглушават и честотите им, но се закани това да се промени скоро
Необходими са законодателни промени, чрез които да стане напълно законно свалянето на дрон. Това каза някак ненадейно в „Панорама“ по БНТ вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов, а след това обясни, че Законът за гражданското въздухоплаване не позволява дори да се заглушава честотата на безпилотните летящи апарати.
Ще внесем съвсем скоро промени в парламента, които се надявам да се приемат с подкрепата на всички партии, добави той.
По време на война технологията на дроновете се разви експоненциално, изтъкна транспортният министър. Законите обаче бавно се променят и затова свалянето дори на опасни дронове над София се оказва, че е незаконно.
"Шест пъти е имало такова навлизане през миналата година на дронове над летищата на България. Шест пъти е била преустановявана работата на летището за по-дълъг или за по-кратък период от време. Но този път дронът беше доста по-голям и представляваше много по-сериозна заплаха. Това налага да се вземат тези спешни мерки", подчерта Караджов.
Той влезе в спор с Лена Бориславова, според която решенията на ГЕРБ се вземат от лидера на ДПС-НН Делян Пеевски.
„Влизал съм вашите лидери да влизат в стаята му често“, контрира я пък вицепремиерът.
„Никой не го отрича. Трябваше конституционна реформа тогава“, каза пък тя.
Пико и мистериозна течност откриха в дома на осъждан бургазлия
Пияна жена катастрофира край Ченгене скеле, хванаха и бургазлия зад волана с 1,36 промила
4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах
Спадът на Дунав не спира: Круизите прекратени, три товарни кораба заседнаха
Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени
Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му
Дневен хороскоп за 5 август: Късмет за Лъва и големи промени
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ

Този човек трябва веднага да го махнат от правителството и да се извинят, че е бил поставен там. Ако имат усещане за това, което в БГ по-скоро никога не се е случвало.