Край с ПСЖ
Катарците се изтеглят от Франция
Катар заплаши да изтегли целия си бизнес от Франция, съобщава FootMercato. В това число влизат и инвестициите в ПСЖ. Реакцията се базира на обвинение срещу Насер Ал-Хелайфи за заучастие в злоупотреба с власт в аферата Лагердер.
Босът на парижани бе обвинен на 5 февруари като част от разследването на възможен опит на Арно Лагердер да промени през 2018 г. в своя полза гласуване на катарския фонд QIA, акционер в групата Лагердер. Това съобщи АФП, позовавайки се на източник, близък до разследването.
Според RMC Sport Катар е заплашила да изтегли инвестициите си, направени във Франция. Заплаха, която засяга няколко сектора и особено ПСЖ, собственост на QSI от 2011 г. Наистина ли Катар е готов да събере багажа и да напусне в подкрепа на Ал-Хелаифи? Времето ще покаже, но в правителството на Катар започва да се усеща раздразнението от Франция.
„На катарците им е писнало от всички тези злоупотреби. Фалшиви съдебни преследвания, изнудване, ежедневна критика, обвиняване на другите за пълната им некомпетентност, всички проблеми във Франция са по тяхна вина, всеки път, когато се опитват да помогнат, очевидно е за „мека сила“ – това е чиста злоупотреба и на всички им е писнало “, каза източник, близък до катарското правителство.
„ Този случай няма абсолютно нищо общо с Насер Ал-Хелайфи, но както обикновено, той ще бъде въвлечен в напълно фалшив процес като известно име, очевидно отговорно за всичко и за нищо, докато всичко тихо изчезне, без причина, след няколко години “, коментира източник на Екип.
Николай Димитров: Общинският център за култура и образование „Артиум“ е сърцето на културния, духовния и социален живот в Несебър
Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
Само на 19 години, с няколко месеца стаж зад волана, но с диагноза "БМВ": Хванаха шофьорка с над 10 фиша да дрифтира (ВИДЕО)
МВР ще лови джигити с дронове
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI
Националната следствена служба с нов директор
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха
