Световният шампион Цанко Цанков ще бъде посланик на спорта и туризма в Царево
И тази година Цанков отново ще се възползва подходящите условия в акваторията общината за своята подготовка, като същевременно ще участва активно в местните спортни събития и националните туристически борси
Рекордьорът по зимно плуване Цанко Цанков ще бъде посланик на спорта и туризма в Царево, съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Той ще продължи да представя и популяризира общината и през 2025г. Цанков, който наскоро си осигури златни медали на Световната купа по зимно плуване, проведена в ледените води на Балтийско море в Полша.
Днес Цанко се срещна с кмета на Царево Марин Киров и зам.-кметът Мария Димитрова, за да обсъдят предстоящите му планове.
На срещата Цанков с гордост показа златните си медали и сподели историята на забележителната си победа.
Изключителното му представяне на Световната купа му донесе признание и награда от Министерството на спорта, което още повече затвърди статута му на един от най-успешните спортисти на България.
И тази година Цанков отново ще се възползва подходящите условия в акваторията общината за своята подготовка, като същевременно ще участва активно в местните спортни събития и националните туристически борси. Като официален посланик на Царево, Цанков ще представи уникалните възможности на общината за спорт, отдих и туризъм, издигайки още повече авторитета ѝ на международната сцена. Тъй като Цанков се подготвя за бъдещи състезания и събития, община Царево очаква още една година на сътрудничество със своя прочут шампион, което допълнително ще затвърди репутацията ѝ на център за спорт и туризъм.
Какво се случва с тялото ви, ако ядете овесени ядки всеки ден
Трагедия в планината
Гранични полицаи подаряват рози на дамите, чакащи на пункта
Пиенето на кафе веднага след събуждане невинаги е добра идея
Не питайте ChatGPT за медицински съвети!
Най-известният брокер в България подари апартамент за 90 000 евро на млада учителка
Мощен взрив разтърси американското посолство в Осло
8 жени, които промениха света завинаги
Правописна грешка издаде „лекар“ с фалшива диплома в Лом
Силни експлозии разтърсиха района около посолството на САЩ в Багдад
Алкарас елиминира Гришо от Индиън Уелс след 67 минути игра
