Подробности за шокиращия инцидент с 13-годишно дете зад волана
Добре, че малчуганът "шофьор" и още по-младият му спътник са сложили колани
Децата, катастрофирали след гонка с полицията в Ботевград, били с обезопасителни колани. Може би именно това е спасило животите им след силния сблъсък във вторник вечерта.
Припомняме, че 13-годишно момче откраднало ключовете от семейния автомобил и решило, заедно със свой приятел на 12 г., да се повози из града.
Автопатрул забелязал нелогичните действия на колата и опитал да спре автомобила. При опит да избяга малолетният водач минал през бариера на супермаркет, през тревни площи, а гонката завършила със сблъсък в няколко паркирани коли.
Екшън: 13-годишен подкара кола, ченгетата го подгониха
Началникът на "Охранителна полиция" в Ботевград Ангел Илиев обясни, че подобни инциденти не се случвали често в населеното място, при това с възрастни.
"Децата са имали колани. Те със сигурност са спомогнали да са добре и да няма наранявания по тях", каза Илиев в ефира на НОВА.
За щастие, инцидентът не води до наранявания за малчуганите.
Повече гледайте във видеото.
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

Полицая : Вечерта на десети срещу дванадесети!
А бащата : Нормално дете е ходи на работа!
В бг има дете на 13г което ходи на работа и на никой журналист не му прави впечатление? Дете да си изкарва хляба вместо да учи, докаде я докарахме?