×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Фалшиво злато за над половин милион евро откриха при акция в Турция
  • Вулканът „Дуконо“ в Индонезия изригна, 20 туристи са в капан
  • Честваме паметта на св. Йоан Богослов и на св. Арсений Велики
  • Обнародваха в „Държавен вестник“ указа за избирането на Радев за премиер
  • Затварят пътя между Поморие и Бургас заради Giro d’Italia
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тя премина от манекенската пътека до трона на сутрешната телевизия


13 Февруари 2025, Четвъртък, 09:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Днес тв водещата празнува

Гала Георгиева Будева – това е името, което десетилетия наред блести на телевизионния небосклон в България! Родена като Галя Пенева на 13 февруари 1967 г. в Плевен, тя изминава впечатляващ път – от манекенската пътека до трона на сутрешната телевизия.

Въпреки че завършва педагогика и детска психология във Великотърновския университет, съдбата ѝ подготвя друг път – този на телевизионната звезда. Кариерата ѝ стартира през 90-те, когато става едно от емблематичните "момичета на късмета" в легендарното "Супершоу Невада". Със своя чар и магнетизъм бързо печели вниманието на зрителите и телевизионните продуценти.

Следват редица предавания, в които Гала затвърждава позициите си – „Топмодел Зодиак“, „Фамилия топ шоу“ и „Мис Столверк“, но големият ѝ пробив идва през 2000 г., когато става водеща на "На кафе" по Нова телевизия – шоу, което ще бележи цяла епоха в родната телевизия.

„НА КАФЕ“ – ПРЕДАВАНЕТО, КОЕТО НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СПРЯНО!

На 9 октомври 2000 г. започва телевизионната революция – Гала става лицето на "На кафе", а предаването бързо печели верни фенове. Интересното е, че след пет успешни години шоуто слиза от ефира през 2005 г., но Гала не се отказва. Тя се впуска в нови телевизионни проекти като "Имаш поща" и риалити формата "Пълна промяна".

Малко след това прави неочакван ход – заедно със съдружници започва да издава списание "На кафе", но истинският триумф идва през 2009 г., когато шоуто ѝ се завръща с гръм и трясък, този път с панелисти! Оттам нататък "На кафе" се превръща в институция, а Гала – в една от най-обичаните (и обсъждани) тв водещи в България.

През 2019 г. дори се превъплъщава в нова роля – става един от детективите в "Маскираният певец", показвайки, че харизмата ѝ няма граници.

ОТ ЛИЧНИТЕ ДРАМИ ДО СЕМЕЙНИЯ ТРИУМФ

Зад блясъка на прожекторите Гала има и бурен личен живот. Омъжена е за бизнесмена Константин Будев, с когото има дъщеря – Мари, една от най-популярните млади инфлуенсърки у нас. След раздялата с Будев, Гала намира любовта в лицето на Стефан Николов, който дори за кратко става неин ководещ в "На кафе".

Но животът ѝ не е само блясък – през 2018 г. племенникът ѝ е застрелян от полицията в САЩ, трагедия, която хвърля сянка върху личния ѝ свят.

Въпреки всичко, през октомври 2024 г. Гала получава най-голямото щастие – става баба на малката Лора.

БРАНДЪТ „ГАЛА“ – ОТ ТВ ИКОНА ДО ПРЕДПРИЕМАЧ

Гала не е просто водеща – тя е успешен бранд. През 2018 г. пуска собствена козметична линия „Gala Secrets“, която се радва на интерес. Освен това два пъти е отличавана с престижната награда „БГ модна икона“ за стил и влияние.

От риалити формати до лични драми, от телевизионни триумфи до модни признания – Гала остава една от най-влиятелните и обичани личности в България. А с толкова много глави в историята ѝ, един въпрос остава – какво още ни е подготвила кралицата на ефира?


В категории: Лайфстайл


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп 08/05/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Цените на храните в световен мащаб растат Цените на храните в световен мащаб растат 08/05/2026, Петък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски 08/05/2026, Петък 19:40 3
7
Коментара по темата
7.
Хейт
14.02.2025 08:53:31
0
2
Досадна , скучна и елементарна като шоуто и панелките . Елементарно шоу без никакъв смисъл.
6.
Тв критик
14.02.2025 08:51:40
0
2
Тази е досадна . Само като ги погледнеш тези панелки сутрин как се кълчат като почва предаването на каква песен . И после се почват коментарите и клюките кой къде и как се представил изложил. Даже със закъснение от няколко дена . И да канят гости от шоу програмите който вървят по тяхната задръстена телевизия . За това спрях да гледам бг канали до обяд новини и разни , безсмислени предавания. И после сериали . Тъпотия до шия . А тази ако работеше по 8- 9 часа на ден права някъде няма да изглежда така . Представа си операторите в студиото или режисьора как е търпят .
5.
зрител
13.02.2025 13:17:57
1
4
Да е жива и здрава Гала, ама това нейно предаване вече се изтърка. Този така наречен панел е сбирщина от хора, като че ли сутрин няма какво да правят и са се събрали на махленска седянка. Крайно време е да се смени визията на това предаване, иначе все повече ще губи своята аудитория.
4.
Гост
13.02.2025 11:58:19
0
5
Стара чанта, колкото и да е лачена е стара!
3.
Габи
13.02.2025 10:23:00
0
13
Това е предаване за просташки махленски коментари и клюки. За да покрие хонорарите на излишъка от самовлюбени къканижещи надувки Нова телевизия бие рекорда по използване на време за реклами. Няма момент в който при включване на този канал да има нещо друго освен реклама.
2.
Капитана
13.02.2025 09:57:53
0
13
Нито е Гала, нито е Будева.Името и е Галя Георгиева от Плевен, Будева е фамилията на бившия и мъж, която няма право да носи след развода пък за това как се е издигнала може да питате Къцито има доста какво да разкаже от онези години :Д
1.
Читател
13.02.2025 09:39:17
0
17
На „кралицата“ ѝ е време за пенсия вече, остаря и омръзна на зрителите пред екрана! „На кафе“ е като кокошарник.....за толкова години вече няма какво смислено да се покаже!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Причина за скандала е забележка, направена на съседи за шума, който вдигат на улицата, пред жилищата им Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Той обжалва пред ВКС с последна надежда да намали присъдата си, но удари на камък Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Очаква се в понеделник да има нови областни управители и още зам.-министри Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Може силно да се притесните, ако отворите последния брой на най-тиражирания италиански всекидневник - спортния в. “Гадзета дело Спорт”, който направо ще ви накара да почервенееш от радост и удивление двете чудесни заглавия на челото на вестника Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Избягвам да ги коментирам, защото те се отнасят към мен с презрение и аз, като добре възпитан човек, им отговарям със същото, сподели той ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ Изборът на Станчо Станев е неочакван за мнозина. Той ще е заместник-председател на службата, след избора на титуляр  Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Не може да видите такава в България Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Първият етап впечатли с живописните гледки и високото темпо на състезанието Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки „Прогресивна България“ ще въвежда равни правила за бизнеса Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи „Зарекла съм се, че с политика няма да се занимавам. Това е моето обещание към Вселената и го спазвам. Не ми е мястото там“, отсича блондинката
Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня Две приятелки се срещат. Една бута детска количка. Другата гледа бебето и казва:
- Същинско копие на татко си!
- Абсолютно! А мъжът ми твърди, че прилича на него.
Виц на деня Виц на деня - Жена ми страда от алкохолизъм.
- Чак толкова много ли пие бе?
- Хич даже не близва. Аз пия. Тя страда.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори