Зеленски: Ударите по Киев показват, че Путин не се готви за мир
Тези коментари идват на фона на засилващата се реторика от страна на Москва, Вашингтон и Киев относно възможността за преговори
Ракетните и безпилотните удари на Москва по Киев в сряда показват, че руският президент Владимир Путин „не се готви за мир“, според украинския му колега Володимир Зеленски, цитиран от АФП.
„Путин не се готви за мир. Той продължава да убива украинци и да разрушава градове. Само силни мерки и натиск върху Русия могат да сложат край на този терор. Това, от което се нуждаем сега, е единството и подкрепата на всички наши партньори в тази борба за справедлив край на войната“, посочи Зеленски в съобщение, публикувано в интернет, предава lupa.bg.
Тези коментари идват на фона на засилващата се реторика от страна на Москва, Вашингтон и Киев относно възможността за преговори, които биха могли да сложат край на близо тригодишната руска инвазия.
Службите за спешна помощ съобщиха, че около 120 спасители са били изпратени в три района на столицата след нападението и че пожарите, предизвикани от обстрела, са били потушени.
Северно от Киев, в Черниговска област, губернаторът Вячеслав Чауш заяви, че руските сили са се насочили към „критична инфраструктура“ по време на обстрела и че двама души са били ранени там.
Украинските военновъздушни сили съобщиха, че са свалили шест ракети, а 71 от общо 123 безпилотни летателни апарата, включително ирански бойни машини Shahed, са били свалени.
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме
Здравословни храни, които трябва по-често да присъстват в менюто ви
Тези зодии пазят най-добре тайни и рядко предават доверието
7 лесни навика, с които банята ще остане чиста много по-дълго
Ужасяваща смърт на украински бизнесмен
Хрупкави тиквички на фурна с чесън и копър - лесна рецепта за лека вечеря
7 грешки при прането, които съсипват дрехите ви без да го осъзнавате
Най-голямата слабост на всяка зодия
От БФСки се ядосват заради спекулации с Малена Замфирова
Пухкави домашни мекици - лесна и изпитана рецепта
Крис от "Ергенът" се свлече на плажа в Шри Ланка, карат го в спешното
Кола престоя половин век под вода след нелеп бас
