Министърът на туризма и Националният борд по туризъм обсъдиха предизвикателствата пред бранша
На срещата бе обсъден и въпросът за туристическия гаранционен фонд, който ще осигури допълнителна стабилност за бизнеса и ще създаде механизми за защита както на туристите, така и на туроператорите
Министърът на туризма Мирослав Боршош проведе среща с представители на Националния борд по туризъм, на която обсъдиха предстоящите законодателни промени в Закона за туризма, маркетинговите и рекламните стратегии, развитието на отделните видове туризъм, както и необходимостта от дигитална трансформация в сектора.
„Имаме натрупани проблеми през годините, но ефективната работа, особено по инфраструктурните въпроси, е ключова за сектора. Ще предприемем всички необходими стъпки за подобряване“, заяви министърът. Той допълни, че Министерството работи в тясно сътрудничество с бранша, като Националният борд по туризъм има представителство във всички работни групи, включително и в двете новосъздадени – за визовата политика и за здравния туризъм.
Сред основните теми на срещата бе и необходимостта от създаване на единна комуникационна стратегия и модернизиране на маркетинговите подходи за представянето на България като туристическа дестинация. Обсъдена бе и дигиталната реформа, неизбежна за развитието на сектора.
Липсата на детайлни анализи за туристическия поток към страната ограничава възможността за целенасочено и ефективно управление на ресурсите, предназначени за реклама и маркетинг. Министър Мирослав Боршош сподели, че са предприети мерки в тази насока и поясни, че без реални данни за очакванията и предпочитанията на чуждестранните туристи, е невъзможно да се изгради ефективна стратегия за развитие на туризма.
На срещата бе обсъден и въпросът за туристическия гаранционен фонд, който ще осигури допълнителна стабилност за бизнеса и ще създаде механизми за защита както на туристите, така и на туроператорите.
Адреналин на макс в Бургас: Световният елит на аквабайка превзема Сарафово, Евроспорт излъчва на живо
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България
