Това е най-безопасният начин за размразяване на продукти
Важно е да знаете, че не бива да опитвате да ускорите процеса на повишаване на температурата
Как да запазим продуктите си за възможно най-дълго време? Точно така – замразяваме ги! Освен сурово месо, риба, морски дарове, плодове и зеленчуци, днес замразяваме и полуготови продукти. В това няма нищо лошо – все пак винаги имаме нещо, с което да сготвим.
Възниква обаче един въпрос – как да ги размразим по правилния начин. Затова днес ще ви разкажем как да размразите храната по безопасно.
Процесът по размразяване е много сложен. Важно е да знаете, че не бива да опитвате да ускорите процеса на повишаване на температурата. По този начин има опасност да развалите продукта и да се окаже, че сте с хранително отравяне.
Специалистите съветват да размразявате в хладилника, за да избегнете заразяването на храната с бактерии. По думите им това намалява риска от отравяне. Повечето патогенни бактерии се размножават при температура между 5 и 60 градуса. В хладилника храната се размразява бавно – при температура между 0 и 4 градуса. Точно затова този метод се смята за най-безопасен.
При размразяване в хладилника избягвате загубата на влага и промените в структурата на продукта. Благодарение на което месото остава сочно, а плодовете не са воднисти.
Препоръчително е процесът на размразяване да се случва на отделен рафт в хладилника или в затворен контейнер.
Несебър отбеляза 148 години от Освобождението
Бащата на Сияна Николай Попов регистрира коалиция за участие в изборите
Патриарх Даниил: Да изграждаме благото на България, заради която предците ни пожертваха живота си
Дронове удариха резервоар за гориво на голямо пристанище в Оман
Заменете кафето с чай, ако сутрин или вечер имате следните проблеми
Илияна Йотова: Пред връх Шипка времето е безсилно, той е част от нашето бъдеще и вечност
Шести блок на АЕЦ Козлодуй спрян за четвърти ремонт от декември
Класически усукан тутманик за 3 март
Няколко Airbus-а са в готовност да приберат българите от Близкия изток
Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март
Мелания Тръмп - първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН
Офисът на Лаура Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро
