Ванга: Лиле, ние двете ке останеме
Съвсем достоверно пророчество за Лили Иванова изплува от архивите
Интересно и най-важото - съвсем достоверно пророчество за Лили Иванова изплува от архивите на БНТ.
На пророчицата бе постевен епизод на предаването "С БНТ завинаги". В него стана ясно, че Държавният архив продължава да обработва огромния архив от писма на изстрадали хора до Ванга. Безценните документи са част от наследството на центъра по сугестулогия на проф. д-р Георги Лозанов, който е един от учените, изследвал феномена от Петрич. Той е психолог и психиатър и затова се рови не само дарбата на Ванга, но наблюдава и какво се случва в мозъка й, когато трябва да направи предсказания.
Освен писмата, сред които има и послания от Германия и дори Канада, в Държавния архив се пазят и аудио и филмови записи на Ванга. За съжаление сред тях го няма разговорът на Тодор Живков с пророчицата, разказа пред Драгомир Драганов Орлин Илиев – началник отдел „Дигитализация“ в дирекция „Дигитализация, реставрация, консервация и микрофилмиране“ на архива. Водещият на „С БНТ завинаги” припомни думите на бившия Първи, че пророчицата може да приема всички, които иска, свободно. От разрешението се възползва веднага партийната власт в Петрич, която слага цена за среща с Ванга от 10 лева за българи и 20 за чужденци, макар самата тя никога не е искала средства. Всички документи за пророчицата се съхраняват във фонд 904 на националния институт по сугестология в Централния държавен архив.
Всички документи за пророчицата се съхраняват във фонд 904 на националния институт по сугестология в Централния държавен архив. Те са предадени още през 1992 година и оттогава винаги са били публични, обясни в студиото на „С БНТ завинаги” Маргарет Поппетрова – старши експерт в Централния държавен архив. Едва в последните години Държавния архив се сдобива с технологията, която да позволи звуковите записи да бъдат обработени и архивирани и това предизвиква допълнителен интерес към тях сега. Става дума за 22 магнетофонни ролки, за които специалистите извикали на помощ и изкуственият интелект. Оказало се, най-модерната в момента новост не била от полза, защото там, където се чувал шум върху думите на Ванга, той спирал да работи. Затова спецовете от Държавния архив се доверяват само на ушите си и така определят кого посреща пророчицата.
На записите ясно се чува първо името на посетителя, но първият въпрос на Ванга винаги бил какво носи молителят: бучка захар, пръстен или снимка. Сред хората, които са търсили помощта й многократно е и Лили Иванова, признава певица в документален филм. „Винаги, когато имах проблеми, отивах при нея и благодарение на нея ги решавах”, лаконична е естрадната прима. Няма да забрави една от срещите си с пророчицата след две –три години пауза от ходенето до Рупите. Тогава Ванга директно й казала: „Лиле, ние двете ке останеме”.
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък

Баба Лили я харесвах когато бях 15-16 годишно момче ...
Сега вече съм голямо старче ...
Нека и тя вече да си почива .
Не е нужно да се преуморява .
ЗА ЖАЛОСТ ЗНАЕЛА Е И ЗА НЕПОПРАВИМОТО КАЗВАЛА ГО Е СТИГА ДА МОЖЕШ ДА ГО РАЗБЕРИШ А НЕ НАПРАВО ДА ТЕ ОТКАЖЕ ОТ ЖИВОТА.
ТО НЕ Е ЗАВИСИЛА ОТ НЕЯ!