Случи се ужасна трагедия до България
Властите в Турция реагираха, но млад живот си отиде по ужасяващ начин
Съд издаде присъди за затвор на майка и на непълнолетни извършители във връзка с мъчителния случай на двегодишно момиченце, което почина от наранявания след сексуално насилие в северозападния град Текирдаг, Северозападна Турция.
През октомври 2024 г. бебето Съла, почина, след като беше подложена на сексуално насилие от две непълнолетни на възраст 13 и 14 години - инцидент, който шокира обществеността в Турция.
25-годишната майка е арестувана, защото не е уведомила властите, въпреки голямата вероятност да е знаела за насилието.
Въпреки очевидните синини по тялото на бебето, майката се е забавила с търсенето на медицинска помощ и подвеждащо информира полицията, че дъщеря й е получила наранявания след падане от телевизор в жилището на съседите, където е била оставена на техните грижи.
На 7 февруари съдът осъди майката на 27 години и 9 месеца затвор.
Единият от непълнолетните е осъден на 20 години, а другият на 7 години, като присъдите им са намалени поради непълнолетност.
България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация
Дизелът вече е средно 1,83 евро, на места стигна 1,90 - поевтиняване скоро не се чака
Трафопост изгоря в Обзор, щетите са за около 60 000 евро
НАП удари борси и пазари: 50 нарушения при 64 проверки, глобите стигат 10 000 евро
На червен светофар хулигани потрошиха колата на Невяна Владинова с парчета бетон
Заподозрян за петорно убийство бе открит мъртъв в колата си
Две деца загинаха при удар с дрон в Краснодар, още седем са ранени
Спират влаковете между Централна гара Пловдив и Филипово, пускат автобуси
Отклонява ли Русия украински дронове към НАТО чрез GPS спуфинг
Риалити звезда на съд за жестокото убийство на приятеля си
Бури и градушки ни връхлитат, но жегата остава
Радост за Лъва и Везните заради секстила на Венера и Юпитер, но след 9:30 часа всички зодии да внимават!
