Тракийци от Бургас почетоха паметта на Капитан Петко Войвода
„Благодаря Ви, че в този студ отделихте от времето си, за да почетем заедно войводата“, заяви председателят на дружеството Тодор Ангелов пред присъстващите
Над 170 членове на Тракийско дружество „Екзарх Антим I“ се събраха, за да отдадат почит към делото и живота на един от най-изявените тракийски войводи – Капитан Петко Войвода.
„Благодаря Ви, че в този студ отделихте от времето си, за да почетем заедно войводата“, заяви председателят на дружеството Тодор Ангелов пред присъстващите. До него бе зам.-кметът на Бургас по бюджет и финанси Станимир Апостолов, който поздрави присъстващите.
През годините ТД „Екзарх Антим I“ се утвърди като водеща организация, обединяваща стотици българи под знамето на тракийската кауза. Дейността на дружеството продължава да впечатлява с последователността си в съхраняването на историческата памет и почитането на бележити личности от българската история.
Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа
САЩ блокираха директното завръщане на американци от Конго заради ебола
Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха
След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар
Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака
САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола
18-годишен шофьор блъсна 7-годишно момиченце в Бургас
Дийпфейк измама с Лилия Маравиля: Актрисата сезира ГДБОП
Пътен абсурд: 13-годишен шофира край Варна
Треска във Франция: Грандиозен военен парад, екшън на колела и битка с Испания - Румен Радев специален гост
Истинско лято на 14 юли: Жега до 33 градуса, вижте кой черпи днес
14/07/2026, Вторник 07:10
0
Дневен хороскоп за 14 юли 2026: Звездите носят успех на Овена, а Водолеят с шанс за ново начало
