Мая Минкова от Несебър отново ще представя СУ "Любен Каравелов" на световната олимпиада по математика
Мая Минкова, ученичка в 10 клас в СУ "Любен Каравелов" – Несебър, за втора поредна година се класира в националния отбор на България за EGMO 2025 (European Girls’ Mathematical Olympiad), като зае първото място от 4 момичета.
Така несебърското училище отново ще има представител в EGMO, което по-същество е световна олимпиада по математика за девойки във възрастовата група 9 - 12 клас. През 2024г. Мая беше състезател №3 от отбора на България, който завърши с бронзов медал. Съставът на националния отбор всяка година се определя в директни квалификации между 20 изявени състезателки от 9 до 12 клас.
По повод предстоящата математическа надпревара в Бургас гостува фото-изложбата, посветена на българските олимпийци по математика, физика, химия, информатика, биология, лингвистика, астрофизика и изкуствен интелект от най-престижните международни форуми.
Един от отборите, представени в експозицията, е и националният отбор по математика за EGMO 2024, член на който е Мая.

Стоян Мавродиев е на свобода - срещу 50 хил. евро
Натискът се затяга: Какво би принудило Путин да преговаря за край на войната
Бомбена заплаха опразни Президентството, служителите се върнаха след проверката
България и Катар ще насърчат повече пътувания между двете страни
Мистерия в Кайсери: 22-годишната българка Наташа Борисова е открита мъртва
Последната празна страница в кариерата на Меси: За първи път срещу Англия
Освободиха Христо Широков след 24 часа, няма данни за повдигнато обвинение
Мартин Атанасов отвърна на атаките: Диагноза България не е политически проект
Радев за отсъствието от Коалицията на желаещите: В Париж бяхме за Макрон, не за неформални срещи
НОИ обяви средния осигурителен доход за май, показателят остава над 1000 евро
Пица в тава за начинаещи: Лесна рецепта за перфектен резултат от първия опит
Чудесно време за плаж на 15 юли
15/07/2026, Сряда 08:21
3

Кво ме занимавате, с Бойко, Делеан.