×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 34-ото заседание на ОбС Средец се провежда днес, в дневния ред има 19 докладни
  • Днес се провежда редовно заседание на ОбС Карнобат, очаквайте подробности
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„БСП – Обединена левица“ подкрепя обявения бойкот на супермаркетите на 13 февруари


07 Февруари 2025, Петък, 17:20 ч.
Автор: Флагман.бг

От партията отбелязаха, че 800 хиляди български пенсионери живеят около линията на бедност, а други 700 хиляди българи са работещи бедни

Парламентарната група на "БСП-Обединена левица" изразява пълната си подкрепа за обявения от четири граждански организации –  Федерация на потребителите в България, Сдружение „За достъпна и качествена храна“, "Системата ни убива" и Обединени пенсионерски съюзи, бойкот на супермаркетите, насрочен за 13 февруари, заяви Нина Димитрова ("БСП-Обединена левица"), която прочете декларация от името на групата от трибуната на Народното събрание.

Това не е просто протест, това е вик за справедливост от стотици хиляди български граждани, които не могат да си позволят най-основните хранителни продукти, отбеляза тя. Димитрова посочи, че докато пенсиите и заплатите растат незначително, цените на основните храни са се увеличили с над 120 процента за последните пет години. Особено възмутителен е фактът, че стоките в чужди търговски вериги у нас са по-скъпи от тези в собствените им страни, където стандартът на живот е несравнимо по-висок от нашия, се казва в декларацията на "БСП-Обединена левица". Освен това се посочва, че най-големите търговски вериги реализират милиарди оборот годишно, а многомилионните им печалби се изнасят към фирмите майки. 

От "БСП-Обединена левица" отбелязаха, че 800 хиляди български пенсионери живеят около линията на бедност, а други 700 хиляди българи са работещи бедни, които едва изхранват семействата си.

"В съседна Хърватия след граждански бойкот, правителството наложи таван на цените на 70 основни хранителни продукта. Българските граждани не са по-малко достойни от хърватските", заяви Нина Димитрова. Тя добави, че граждански бойкот са обявили последователно Босна и Херцеговина, Черна гора и Република Северна Македония. На 10 февруари ще бойкотират хипермаркетите и гражданите на Косово, а на 19 февруари гърците обявяват бойкот на храни, битови сметки и електронни услуги, каза още депутатът. 

Димитрова посочи, че вчера от "БСП-Обединена левица" са внесли законопроект за пределни надценки на основни хранителни продукти и призова народните представители за подкрепа. Настояваме за спешно приемане на законодателство и одобряване на списък с основни хранителни продукти с пределна надценка, заяви тя. От левицата искат още контролните органи да започнат да прилагат строгите санкции за спекулативни печалби, предвидени в закона, а българските институции да настояват за прекратяване на двойния стандарт при цените на храните в България и в Европа.

На 13 февруари в магазините не трябва да има купувачи, за да покажем, че няма да търпим повече ценовия произвол, заяви в заключение Нина Димитрова.  


В категории: Животът


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо няма бивш президент Защо няма бивш президент 28/01/2026, Сряда 07:31 0
Тервел ИЛИЕВ Високо напрежение между Зеленски и Орбан Високо напрежение между Зеленски и Орбан 27/01/2026, Вторник 21:33 4
Флагман.БГ Колко българи взимат пенсия и работят? Колко българи взимат пенсия и работят? 27/01/2026, Вторник 21:18 0
4
Коментара по темата
4.
!!!!
07.02.2025 18:30:32
0
11
МАЗНИ ГНУСНИ МИЛИОНЕРИ НЕ СТЕ С НАРОДА, А ПРОТИВ. ЛЪЖАТА ВИ НЯМА ДА МИНЕ ЧЕРВЕНИ К. РВИ.
3.
пенсионер
07.02.2025 18:29:48
2
7
Пенсионерите без хранителните вериги от супермаркети са загинали. Бойкот на бойкота!
2.
Bvc
07.02.2025 17:46:04
0
2
Ha крак,роби на труда!!!
1.
Вай
07.02.2025 17:44:36
1
2
Партизанин,Активирзанен.А Красньие Дерибеев,учасвуветь?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трагедията с 18-годишния Билгин ни връща към съдбата на Петя Дубарова Трагедията с 18-годишния Билгин ни връща към съдбата на Петя Дубарова Тези 4 зодии ще получат важен сигнал, който ще промени живота им Тези 4 зодии ще получат важен сигнал, който ще промени живота им Астролозите обясняват, че именно този знак ще им помогне за определяне на по-нататъшни стъпки и действия Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Катастрофи и вълна от агресия ни залива до края на януари, предупреждава астролог Той свързва рисковете с Марсово-Плутонов съвпад и призовава за повишено внимание  Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Банкомат отне 2000 лева от българка, адвокат съветва как ощетените да си върнат парите Жена от Стара Загора остава без средства, след като машината с депозитна функция задържа внесените пари, без да отчете транзакцията Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Созопол издигна лозунг в подкрепа на Румен Радев, но ще видим ли кмета като кандидат за негов депутат? Каква е реалността зад еуфоричните изявления онзи ден около най-перспективното туристическо място на древния морски град - полуостровът Св.св. Кирик и Юлита Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Спецчастите атакуваха дома на Ицо Папата в Костинброд (ОБНОВЕНА) Отряд „Кобра“ е по следите на имотна мафия Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нова версия от потомци на капитан Енглендер за „Радецки“ и Ботевата чета Нови свидетелства от пра-праплемениците на автстриеца поставят под съмнение версията за конфликт на борда на парахода Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Ивелин Михайлов заговори за рекет, опит за убийство и откраднат къмпинг Според него правителството е паднало, защото управляващите се скарали за пари, а не заради протестите Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Българите теглят заеми в несвяст, жилищните кредити отбелязват ръст от над 28% за година Ипотечните заеми достигат близо 33 млрд. лева към края на 2025 г., показват данни на БНБ В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) В бургаския кв. „Горно Езерово“ им писна: Сривове на тока, дрифтове от непълнолетни шофьори и хаос (СНИМКИ) Ако не бъдем чути, започваме с протести, първият ще е към „Меден рудник“ 
Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Само във Флагман.бг! Ето как изглежда реално държавният преврат в Китай Тихи чистки, „сърдечни пристъпи", взрив в тунел и изтрита новина – сигналите за борба за власт в Пекин Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Роналдо и Джорджина Родригес подготвят сватба - след пет деца и 9 години заедно Португалски медии свързват церемонията с края на Световното първенство по футбол и родното място на футболиста Мадейра Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Валутата в Иран се срина до 1.5 млн. риала за 1 долар Опасенията от възможни военни действия и продължаващият натиск от страна на САЩ, принуждават иранците масово да купуват чуждестранна валута Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Собствениците на бара в Кран Монтана обвиняват трагично загиналата „сервитьорка с каска“ за смъртоносния огнен ад Жак и Джесика Морети твърдят, че фаталният пожар е причинен от нейно „шоу“ с бенгалски огън Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Заради зачестили инциденти в Амстердам ограничава електрическите велосипеди  Мярката ще важи за определени зони в града, включително централния парк, където движението става опасно Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Смъртоносна зимна буря, която връхлетя САЩ отне живота на най-малко 29 души Студената вълна остави над половин милион домакинства без електричество, а пътуванията в много щати бяха парализирани   Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Австрия подготвя забрана за социалните мрежи за деца под 14 години Мярката може да влезе в сила още от новата учебна година, ако бъде намерено работещо техническо решение Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Звездни визии и противоречиви реакции и белязаха Седмицата на висшата мода в Париж Едно е сигурно и то е, че модата на 90 години определено се завръща  Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Антиромски изказвания на унгарски министър разклащат позициите на ФИДЕС преди изборите Коментар на Янош Лазар предизвика силна реакция сред ромската общност и опозицията и постави под риск електоралната подкрепа за Виктор Орбан
Любен Дилов - син Любен Дилов - син Преди 36 години закука кукувицата и от тогава не ни е пускала
Виц на деня Виц на деня - Защо съседа псува така?
- Или кучето му е избягало или жена му се е върнала.
Виц на деня Виц на деня - Тичам на работа, като се прибера готвя, чистя, пера... а ти седиш на дивана и чакаш да ти донеса ракия. Какъв мъж си ти бе?!?
- Търпелив!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Промоция! Гледам деца на Сейшелите, Бахамите и други подобни дестинации! Не вземам скъпо!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори