Всеки път търках до полуда тоалетната чиния, докато съседката не ми издаде този трик
Трябват ви няколко прости съставки, които ги има във всеки дом
Със сигурност чистенето на тоалетна не е най-приятното занимание, но пък в същото време и не можем да минем без него, ако държим на добрата хигиена.
За щастие обаче съседка ми издаде няколко страхотни метода, по който лесно можем да се отървем от микробите, неприятната миризма и котления камък, като в същото време постигнем и невероятен блясък на повърхностите.
1. В подходящ съд сложете три торбички черен чай, които след това залейте с вряща вода.
Когато изстине, я изсипете в пръскачка (можете да използвате шишето от някой стар препарат за прозорци например). С тази смес можете лесно да се справите с петната върху огледалата. Просто напръскайте, след това подсушете с хартия и сте готови.
2. В съотношение 1:1 смесете оцет и течен сапун, за да получите страхотно средство, с което да се справите с мухъла в тоалетната или банята.
3. С половинка лимон натрийте крановете и смесителите, а след това изплакнете със смес от топла вода и лимонов сок, за да премахнете котления камък.
4. Ако варовиковите отлагания са много големи, можете да ги увиете за около 30 минути с кърпа, напоена в оцет.
5. Не забравяйте и чашата, в която държите четките си за зъби и която може да е истинско бактериално огнище. Измивайте и нея много добре с оцет.
6. За да почистите тоалетната чиния, в пулверизатор сложете ½ л оцет. Напръскайте с него цялата й повърхност и след това оставете да действа за около 15 минути. Накрая изплакнете.
7. Сипете оцет и в казанчето. Повърхностите пък забършете добре с гъба, а за труднодостъпните места използвайте стара четка за зъби.
8. Четката за тоалетна може да е истинският източник на лоша миризма, затова я измивайте редовно, а за да е винаги чиста, сипете в нея препарат за почистване на тоалетни.
Първи признаци на деменция, които е важно да разпознаете
Тръмп за дискомбобулатора: Тайното оръжие парализира охраната на Мадуро
Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти
Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите
Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай
Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир
Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия
Почина първият отвлечен за откуп бизнесмен в България, Стефко Колев
Сеизмичен рояк: Над 150 труса са регистрирани в Западна Турция
Пилешки бутчета с картофи и грах в гювеч – класическа рецепта за почивните дни у дома
Ще се изненадате: защо копчетата на мъжките дрехи са вдясно, а на дамските – вляво
Даниел Смилов: Йотова няма да води политика, различна от тази на Радев
